BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın Veda Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan´ın Veda Mesajı

   “Âvâzeyi bu âleme Dâvûd gibi sal
   Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş (Baki)”

   2 Nisan 2018 tarihinde başladığım Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden Suudi Arabistan Cidde Eğitim Ateşesi görevlendirilmem nedeniyle 18 Ocak 2019 tarihi itibariyle ayrılıyorum. 

   Bu diyarları bize yurt tutan atamız Ertuğrulgazi Hazretlerinin sancağında, Şeyh Edebali, Dursun Fakıh, Kumral Abdal Hazretlerinin beldesinde, kuruluş neslini dirilten ecdadın torunlarına hizmet etmeyi nasip eden Rabbime hamdusenalar olsun.

   Bizleri bu makamlara tensip buyuran başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a,  Sayın Bakanlarımızın zat-ı ali’lerine müteşekkirim. Bizlere çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen; Bakalığımızın üst düzey bürokratlarına, ilimiz yöneticilerine, ilimiz bünyesinde görev yapan diğer kurum müdürlerine, sivil toplum örgütlerinin değerli üyelerine, Bilecik bünyesinde görev yapan her kademedeki çalışanlara, mahalle ve köy muhtarlarımıza, saygıdeğer velilerime ve Bilecikli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. 

   “Şeyh Edebali Hazretlerinin: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” düsturuyla göreve geldiğim gün mesai mefhumu gözetmeksizin, insanı odak noktasına koyan, adaletli, herkesi birleştiren sevgi ve saygıya dayalı bir yönetim anlayışı içerisinde görevimi yapmaya çalıştım.

   Görev yaptığım süre içerisinde çalışma arkadaşlarımla birlikte; bulunduğumuz makamların hizmet makamları olduğunu, ulaşılamaz yerler olmadığını, kapımızı ve gönlümüzü herkese açarak insanımızın kendisini rahatlıkla ifade edebildiği ve devletimizin güler yüzünü gördüğü yerler olduğunu göstermenin gayreti içerisinde oldum. 

   Kuruluşun ve kurtuluşun şehrinde görev yapmanın ve hizmet etmenin onur ve gururunu hep yaşayacağım. İlimizde Bakanlığımızın politikalarını, en iyi şekilde uygulayarak ve yöneterek bu süreci hiç sıkıntı yaşamadan görevimi tamamlamamın onurunu yaşıyorum.Şahsım için önemli olan görevimi layıkıyla ve hakkıyla yapabilmek, baki olan bu kubbede hoş bir sada bırakabilmiş olmaktır.

   Çok Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

   Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı; 2023, 2071 hedefleri doğrultusunda bilgili, donanımlı, kültürlü her şeyden önce vatan ve bayrak sevdasını gönüllerine nakşetmiş milli şuura sahip bireyler olarak yetiştirme çabasında olan siz fedakâr öğretmenlerime müteşekkirim. O masum bakışlı yavrularımızın yüreklerine dokunan siz değerli öğretmenlerim; gerçekleştirdiğimiz her başarının altında sizlerin imzası, her güzelliğin gerçekleşmesinde sizlerin büyük emekleri var. Sizlere her iki dünyada mutluluk ve esenlikler diliyorum.

   Sevgili Öğrencilerim;

   Sizler annenizin, babanızın, ülkemizin, memleketimizin gözbebeğisiniz; yarınlarımızsınız. Sizler milletine, bayrağına, ülkesine gönülden bağlı, örnek bir insan olmalısınız. Büyük Türkiye hedefini sizler gerçekleştireceksiniz. Ülkemizin geleceği sizlerle şekillenecektir.  Sizleri her daim mutlu ve başarılı görmek en büyük gayemizdir.

   Kıymetli Mesai Arkadaşlarım;

   Her veda bir başlangıçtır aslında. Her veda biraz da zamansızdır aslında. Her başlangıcın bir sonu vardır. Bugüne kadar birçok kurumda göreve başladım, ayrıldım. Önemli olan ayrılırken gönüllerin müstesna yerinde yer alabilmek. Sancağı teslim ederken görevini yapmış olmanın huzuru içindeyim. 

   Bu duygu ve düşüncelerle desteklerinden dolayı şahsım ve kurumum adına, bize güven ve destek veren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşları yöneticilerine, tüm paydaş kurumlarımıza, anne-babalara ve özellikle tüm eğitim çalışanlarımıza birkez daha teşekkür ediyorum. 

   En kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağlıcakla kalın. Allah’a emanet olun.    

 

Dr. Güsamettin ERDOĞAN

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.