BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Halk Eğitim Merkezinde Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Görev Alan Yönetici Ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Halk Eğitim Merkezinde Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Görev Alan Yönetici Ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, 7 Mart 2017 Salı günü akşamı Halk Eğitim Merkezinde Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan yönetici ve öğretmenlerle yemekte bir araya geldi. Yemeğe, İl milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Tahsin YAZIR ve Bektaş UÇKUN, Şube Müdürlerimiz Cuma İVRENDİ, Metin SARIFAKIOĞULLARI, Turan İPŞİROĞLU ve İbrahim Barış KALIN, Maarif Müfettişi Ramazan GÖZEN, okul ve kurum yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

     Yemekte bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, kurslarla ve çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. DURMUŞ, şunları söyledi:

     “Oldukça meşakkatli bir süreçle Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızı belli bir noktaya getirdik. Şubat tatili öncesi sizlerle toplanmıştık. Orada da bizim bir aile olduğumuzu dile getirmiştim. Özverili olmamız gerektiğini söylemiştim. Yapmış olduğunuz bu fedakârlığın karşılığını tam olarak ödeyemeyiz. Ama istedik ki bu fedakârlığın bizim nezdimizde bir kıymeti olduğunu ve bunun da farkına varıldığının bilinmesi açısından bu akşam burada hep beraber bir yemek yiyelim istedik. Gönül muhabbet ister, kahve bahane hesabı, samimi bir ortam olsun istedik. Sizlerle bir arada olmak için dairedeki arkadaşlarım da buraya geldiler. Müdürlüğümüzdeki ve Halk Eğitim Merkezimizdeki ekip arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız, gece iki, üçlere kadar çalıştılar. Sistemsel bazı sıkıntılarla uğraştık. Bu yüzden planlama işi biraz zor oldu. Ama şunu da söylemek lazım, biz öğretmeniz. Mezun olduğumuzda çalışacağımız okulu kendimiz seçemiyoruz. Karşımıza gelen her öğrenciyi eğitebilme düşüncesiyle yola çıktık. O yüzden ben inanıyorum ki bu kurslar neticesinde ilimizde iyi bir başarı grafiği yakalanacak. Biz bunun karşılığını seneye alacağız. Bu emeğinizle, bu başarınızla da gurur duyacağız. 8. Sınıfların başarı grafiği yüksek iken üniversite sınavlarında bu grafik biraz düşüyor. Bazı velilerimiz il dışındaki özel okullara öğrencisini gönderiyor. Ama şunu gördük, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ne kadar verimli olursa ildeki başarı o oranda artıyor. Merkezi Ortak Sınavlarda da biz bunun yansımalarını net bir şekilde gördük. Bunlar hepimizin öğrencisi. Biz öğrencilerimizi ne kadar çok üniversiteye yerleştirebilirsek, bu bizim kazancımız olacak.”

 

     8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm kadınların gününü kutlayan DURMUŞ, kendilerini ağırlayan arkadaşlarına ve katılımcılara teşekkür etti.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.