BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ Merkez İlçe Lise, Ortaokul ve İlkokul Müdürlerimizle Gerçekleştirilen Toplantılara Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ Merkez İlçe Lise, Ortaokul ve İlkokul Müdürlerimizle Gerçekleştirilen Toplantılara Katıldı

                 İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, 17 Şubat 2017 Cuma günü Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde merkez ilçe lise müdürleriyle bir araya geldi. İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Cuma İVRENDİ ve Metin SARIFAKIOĞULLARI’nın da katıldığı toplantıda ilimiz merkez ilçede bulunan her tür ve derecedeki lise müdürleri hazır bulundular.

                Toplantıda liselerimizde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında görüşmeler yapıldı. Kursların daha verimli ve etkili hale getirilmesi için yapılacaklar konuşuldu. YGS ve LYS’ye hazırlık konusunda da Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın çok önemli olduğu dile getirildi. Bu sınavlara hazırlanma konusunda son sınıf öğrencileriyle ilgili yapılacak çalışmalar gözden geçirildi.

                Öğrenci ve öğretmenlerin EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kullanımı konusu görüşüldü. EBA kullanımında ilimizin üst sıralarda olduğu belirtildi. Öğrenci ve öğretmenlerin EBA’yı kullanarak başarıyı daha üst düzeylere çıkarabilecekleri, bunun için EBA kullanımını teşvik etmemiz gerektiği dile getirildi.

                İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Cuma İVRENDİ, birinci dönemde yapılan Kazanım Değerlendirme Sınavları’nın ikinci dönemde de devam edeceğini, Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendi imkânlarımızla hazırladığımız bu sınavlar ile öğrencilerimizin başarılarına katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

    İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Metin SARIFAKIOĞULLARI da yıl içinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarının yanında bu dönem liseler arasında “Sunum Yarışması” ve “Kitap Okuma Yarışması” düzenlediklerini, böylece öğrencileri kitap okumaya teşvik ettiklerini ve sunum becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Okulların başarı durumları hakkında bilgiler verdi.

    20 Şubat 2017 Pazartesi günü Kozabirlik İlkokulunda merkez ilçe ilkokul müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirildi. Devam-devamsızlık, yabancı öğrencilerin durumları, başarı durumları konularında görüşmeler yapıldı.

    21 Şubat Salı günü ise Murat Hüdavendigar Ortaokulunda, merkez ilçe ortaokul müdürlerimizle bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda genel konuların yanı sıra, Merkezi Sistem Ortak Sınavlarla ilgili ortaokullarımızın başarı durumları ve 2. Dönemde yapılacak olan sınavla ilgili hazırlık çalışmaları masaya yatırıldı.

                İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ toplantılarda, öğrencilerin takibi konusunda hassasiyet gösterilmesi istendi. Birtakım sorunları olduğu hissedilen öğrencilerle özel olarak ilgilenilmesi gerektiğini, özel görüşmeler ve ev ziyaretleri yaparak sorunların çözümüne katkı sağlamak ve öğrenciyi kazanmak durumunda olduğumuzu söyledi. Bu konuda gayret gösterilmesini istedi.

                Toplantılarda, yıl sonunda düzenlenecek olan sosyal ve kültürel faaliyetler de gündeme geldi. Fazilet DURMUŞ, bu faaliyetlerin herkesi kapsayıcı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirici, milli ve manevi değerlerimizi kapsayıcı, öğrencilerimizin sosyalleşmesini sağlayacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

                Toplantıya katılan okul müdürlerine teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, onlara çalışmalarında başarılar diledi ve verimli, güzel bir yarıyıl daha geçirmeleri temennisinde bulundu.21-02-201721-02-201721-02-201721-02-2017

20-02-201720-02-201720-02-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.