BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş Tercih Danışmanlığı Hizmeti Verilen Okul ve Kurumlarımızı Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş Tercih Danışmanlığı Hizmeti Verilen Okul ve Kurumlarımızı Ziyaret Etti

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü Müdür Yardımcımız Tahsin Yazır ile ortaokuldan mezun olan öğrencilerimize Tercih Danışmanlığı hizmeti verilen Bilecik Rehberlik Araştırma Merkezini ve Edebali Ortaokulunu ziyaret etti. Tercih Danışmanlığı Eğitimini alan öğretmenlerimizin öğrenci ve velilere yaptıkları bilgilendirmeleri yerinde takip etti ve bazı öğrencilerimizin tercihlerini onayladı.

      İlimiz merkez ve ilçelerinde kurulan tercih danışmanlığı komisyonlarında, 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında lise tercihi yapacak öğrencilerimize; 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında ise üniversite tercihi yapacak olan öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Öğrenci ve velilerimiz, il ve ilçelerimizde Tercih Danışmanlığı Komisyonlarının hangi kurum ve okullarda oluşturulduğunu, Müdürlüğümüzün web sitesindeki “Duyurular” bölümünden takip edebilirler.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, öğrencilerimizin yapacakları tercihlerin, en az sınavlarda gösterdikleri başarı kadar önemli olduğunu, bunun için öğrenci ve velilerin üst öğrenim kurumlarını iyice tanımadan ve konu hakkında yeterli bilgi almadan tercih yapmamaları gerektiğini belirtti. Tercih Danışmanlığı Eğitimi alan öğretmenlerimizin kendilerine yardımcı olmak üzere veli ve öğrencilerimizi beklediklerini ifade eden Durmuş, onları Tercih Danışmanlığı Komisyonları’nın çalıştığı merkezlere ve okullara davet etti. 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerimize yıl sonunda Müdürlüğümüzce dağıtılan Tercih Kılavuzlarından da yararlanılması gerektiğini söyledi ve hepimizin ortak isteğinin, öğrencilerimizin kendilerine en uygun üst öğrenim kurumlarına gidebilmeleri olduğunu ifade etti. Yapılan tercihlerin şimdiden öğrenci ve velilerimiz için hayırlı olmasını diledi.

17-07-201717-07-201717-07-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.