BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş´un 10 Kasım Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş´un 10 Kasım Mesajı

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 79. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

      İstiklal ve bağımsızlığımızın mimarı, Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 79. yıl dönümünde yine özlem ve minnetle anıyoruz.

      Yüz yıl önce yeniden tasarlanmaya çalışılan medeniyet coğrafyamızda özgürlük ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca milletinin değil, bu kadim medeniyet coğrafyasının da kaderine yön vermiştir. Barış, huzur ve adalet ile bin yıllarca dünyayı aydınlatan bu millete yazılan ilahi kaderin önüne geçilemeyeceğini cihana yeniden ilan eden Atatürk, farklılıkları ortak bir ülkü ve bayrak altında kucaklaştırmayı başaran, bütün mazlum milletlerin esin kaynağıdır.

      Dehası, azmi, kararlılığı ve çalışmalarıyla milletimizin ve tüm dünya milletlerinin övgüsünü kazanan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, haklı gururumuzdur ve yeni nesillerin gayretli çalışmalarıyla, yeni eserlerle daha da yücelecek, ilelebet yaşayacaktır. Esarete karşı meydan okuyan ve bu milletin küllerinden doğmasına öncülük eden Başkomutan´ın insanlığın geleceğine ışık tutan fikirleri, bu vatan evlatlarının omuzlarında ebediyen yaşayacaktır.

      Yüce Türk milletinin eşsiz evladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79’uncu yıl dönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anarken, onun bizlere emaneti olan bu büyük eseri yine aynı kardeşlik bilinciyle bugün olduğu gibi gelecekte de koruyacağımıza ve bizleri esarete sürüklemeye çalışanların önünde daima dimdik duracağımıza yürekten inanıyorum.

       “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.”    (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.