BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un 15 Temmuz Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un 15 Temmuz Mesajı

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

      Türk milleti, asırlar süren şanlı tarihi boyunca sayısız badireler atlatmış, içeriden ve dışarıdan birçok saldırıyı kahramanca göğüslemiş ve onları ne pahasına olursa olsun bertaraf etmesini bilmiştir. Bunlardan biri de 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişimidir.

      Akşam saatlerinde İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nde askerlerin görülmesini, önce bir terör saldırısına karşı alınan bir tedbir olarak yorumlayan halkımız, çok geçmeden bunun yönetime el koymak isteyen FETÖ’nün bir kalkışması olduğunu öğrenmişti. FETÖ’nün asker kılığındaki militanları, özellikle İstanbul ve Ankara’da kritik yerleri ele geçirmek ve darbeyi gerçekleştirmek için harekete geçmişlerdi. Cumhurbaşkanımıza suikast düzenleyecek kadar, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan Gazi Meclis’imize ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne saldıracak kadar gözleri dönen hainler, halkımızı da korkutmak ve sindirmek için her yola başvurmuş; sivil insanlara, masum askerlerimize ve polislerimize bomba yağdırmaktan, ateş etmekten geri durmamışlardı.

      Ancak aziz milletimizin cesareti, feraseti ve demokrasiye olan inancı sayesinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak sokakları, caddeleri ve meydanları doldurmasıyla bu hain darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Milletimiz iradesine, ülkesine ve istikbaline canı pahasına sahip çıkacağını dosta düşmana bir kez daha göstermiştir. Doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle bir ve beraber olarak tek yumruk olan Türk halkı, artık ülkemizde darbeler döneminin kapandığını, birlik ve beraberliğimizi kimsenin bozamayacağını, ne pahasına olursa olsun milli iradenin her zaman bu ülkede hâkim kılınacağını tüm dünyaya ispatlamıştır. Darbe hayalleri kuran, ülke yönetimini zorla ele geçirmek isteyen hainlerin ve onların yurt dışındaki işbirlikçilerinin hevesleri, bir kez daha kursaklarında kalmıştır.

      Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümünde ülkesi ve bağımsızlığı için korkusuzca meydanlara çıkarak mücadele eden aziz şehitlerimizi ve onların şahsında tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize Yüce Allah’tan şifalar ve hayırlı ömürler diliyorum. Ülkemizin yükselişini ve huzurunu baltalamaya yönelik bu tür olayların, yaşadığımız bu bilim ve demokrasi çağında bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.