BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

Çanakkale Zaferi, Türk milletinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu eşsiz bir destandır. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferi’yle elde edilen başarı, tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. Yok, edilmek istenen milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya güçlü bir şekilde ilan etmiştir.

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi’yle milletimiz vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşı’nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şahadet kararlılığının kanıtıdır.

Çanakkale,  geçmişimize ait bir zafer olmakla birlikte millet olarak aramızdaki ihtilafları ortadan kaldırıp bir ve beraber olduğumuz zaman muasır medeniyetlerin ötesine geçme idealini mutlaka yakalayacağımızı gösteren bir nişandır. Bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşıyacağımıza inanıyorum. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz takdirde yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.

Dün Çanakkale’de olduğu gibi bugün de Afrin’de kahraman Mehmetçiğimiz, destan yazmaya devam ediyor. Milletimiz, vatanın bölünmez bütünlüğü ve devletin bekâsının tehlikeye düştüğü anda gözünü kırpmadan nasıl şahadete koşacağını, vatanını canı pahasına nasıl savunacağını dosta ve düşmana bir kez daha göstermektedir. Çanakkale’de düşman askerini kucaklayıp karşı sipere kadar taşıyarak, insanlık dersi veren Mehmetçik, Afrin’de de mücadelesini onurlu bir şekilde sürdürmekte, masumlara en küçük bir zarar gelmemesi için azami gayret göstermekte ve bu davranışıyla hiçbir şartta insanlığını, merhametini kaybetmeyeceğini, zalim olmayacağını tüm dünyaya ispatlamaktadır.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin yıl dönümünde ebediyete intikal eden kahramanlarımızı, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.