BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesajı yayınladı. Mesaj şöyle:

    Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Samsun´a ayak bastığı 19 Mayıs 1919, milletimizin her türlü yokluk ve olumsuzluğa rağmen, hür yaşama azim ve kararlılığı ile verdiği mücadelenin başlatıldığı ilk gün olarak tarihin altın sayfalarında yerini almıştır.

     Kurtuluşa giden süreçte diğer mazlum milletlere de örnek teşkil eden, asil milletimizin kadın-erkek, genç-yaşlı demeden canları pahasına omuz omuza verdiği onurlu mücadele zaferle sonuçlanmış, ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile bugünkü güçlü Türkiye´nin temelleri atılmıştır. 19 Mayıs 1919 tarihi ile başlayan istiklal mücadelesinin başarıya ulaşmasındaki en büyük pay,  milletimizin birlik ve beraberliğinin ulaştığı yüksek noktadır. Tarihin en zor dönemlerinde bile birlik ve beraberliğinden taviz vermeyen milletimiz, yaşadığı büyük acılar ve felaketler karşısında da hep bir ve beraber olmuş, acıları ve felaketleri tek yumruk, tek yürek olarak yenmeyi bilmiştir.

     Büyük Atatürk, en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğimizin teminatı gençlere emanet ederek onlara ne kadar güvendiğini göstermiş, Milli Mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs gününü gençlere bayram olarak armağan etmiştir.

     Güçlü ve her yönüyle gelişmiş bir Türkiye idealine ulaşmak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, gençlerimizi milli kültür ve tarihini unutmadan, çağın gereklerine uygun bilgi ile donatarak, her türlü zararlı alışkanlıklardan koruyarak en iyi şekilde yetiştirmek ile mümkündür. Gençlerimiz de kahraman ecdadından aldığı büyük emanetin sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirecek ve cennet vatanımızı çok daha ileriye taşıyacaklardır. Onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyor, gençlerimize güveniyoruz.

     Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı´nda kanlarını ve canlarını veren aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.