BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un 2. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavlar Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un 2. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavlar Mesajı

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavlar dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

      26-27 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavları, tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de eş zamanlı olarak iki gün boyunca 09:00, 10:10 ve 11:20 saatlerinde başlayacak ve toplam 6 (altı) oturum şeklinde yapılacaktır.

     Öğrencilerimizi ve velilerimizi yakından ilgilendiren bu sınavda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Müdürlüğümüzce gerekli tüm tedbirler alınmıştır.
     Yarınlarımızın teminatı olan sevgili öğrenciler,

     Sizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Bütün gücümüz ve gayretimiz sizin iyi bir eğitim almanız içindir. Sizler, bizim için çok önemlisiniz, çok değerlisiniz. Gireceğiniz sınav, okullarda uygulanan sınavlardan bir tanesidir. 

      Sevgili Öğrenciler,

      Başaracağınıza inanın. Kendinize güvendiğinizi ve bu işin üstesinden gelebileceğinizi, donanımınızın başarmak için yeterli olduğunu kendi kendinize fısıldayın. Unutmayın; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız, başarı kendiliğinden gelecektir. Kaygılarınızı azaltın. Sınavda en aza indirilmiş kaygı ve stres en üst düzeyde başarılı olmanızı sağlar. Kendinizle ilgili olumsuz düşünmeyin. Bilginizden emin olun. Sınav başarısının “bilgi-hız-yorum” değişkenlerinin kullanımı ile orantılı olduğunu unutmayın. Sizinle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyorum.

      Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

      Çocuklarımız, ülkemizin yarınları, temel gücümüz ve kaynağımızdır. Onların eğitim süresi boyunca daima desteğe ihtiyaçları olacaktır. Çocuklarımızın üzerine titreyerek onlara doğru rehberlik yapmak, her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek, doğru adımlar atmalarını sağlamak eğitimli ve üretken bireylerin oluşturduğu toplumla mümkün olabilmektedir.

       Sayın Veliler,

     Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda girecekleri ve yaşamlarını şekillendirecek olan 2. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavları’nda başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Bu dönemde çocuğunuzu iyi olduğu konularda cesaretlendirip olumlu özelliklerini vurgulamalısınız. Bu, çocuğunuzun güven duygusunu pekiştirecek, “yapabileceğine” ve “başarabileceğine” ilişkin inanç oluşturmasında etkili olacaktır. Unutmayın siz çocuğunuza güvenirseniz çocuğunuz da kendisine güvenecektir.

      Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, 2. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavları’na girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                      Fazilet Durmuş

                                                                                                                             Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.