BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Mesajı

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesaj şöyle:

       21. yüzyıl nesline gerekli olan temel becerileri kazanmış, teknolojik ve bilimsel yenilikleri takip edebilen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, evrensel değerleri tanıyan, güçlü Türkiye’nin hizmetkârı, her bakımdan sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmek, en temel görevimizdir. Mevlana Celaleddin Rumî’nin pergel örneğinde ifadesini bulan “bir ayağı kültürel-manevi değerlerine sabit, diğer ayağı dünyayı dolaşabilen” bir nesil yetiştirme hedefimizi gerçekleştirme sorumluluğunu üstlenirken en büyük güvencemiz, ilimizde görev yapan dinamik ve heyecanlı öğretmen kadromuz ve donanımlı yöneticilerimizdir.

       Bizler, büyük ve güçlü Türkiye’nin bir parçası olduğumuzu unutmadan,  Bakanlığımızın eğitim vizyonu çerçevesinde, yerel değerlerimize saygılı, sorun çözmeye odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacağız. Kaybedecek bir insanımızın, kaybedecek bir saniyemizin olmadığı şuuru ile fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden değerli yöneticilerimiz ile birlikte Bilecik ilimizi eğitim-öğretim alanında ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Bilecik’imizin tarihi ve kültürel misyonu, bize bu sorumluluğu yüklemektedir. Akademik başarısı yüksek ve Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonunu gerçekleştirmiş bir Bilecik, tüm eğitimcilerin ortak idealidir.

       2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının 2. Dönemi ile birlikte yönetici, öğretmen, eğitim çalışanları ve velilerimizle uyum içinde bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak, yegane hedefimizdir.

       Saygıdeğer Veliler,

       Bizler, sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek onları en verimli ve en sağlıklı şekilde hayata hazırlamayı görev addediyoruz. Eğitimin temellerinin atıldığı aile olarak çocuğunuza olan ilginiz ve göstereceğiniz hassasiyet çok önemlidir. Bu anlamda okulla ve öğretmenle sürekli irtibat halinde olmanızı bekliyoruz.

      Sevgili Öğrenciler,

      Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Sizleri çok seviyoruz ve sizlere güveniyoruz.

      Bu duygu ve düşüncelerle, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının 2. Döneminin Bilecik’imize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.