BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

 

       Saygıdeğer Meslektaşlarım,

      Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahiptir. Hiçbir maddi güçle ölçülemeyecek kadar onurlu ve saygın bir görevi sevgiyle ve fedakârlıkla sürdüren öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de her türlü değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin mimarı durumundadır. Başka hiçbir meslek grubu, öğretmenler kadar geleceğe tesir etme imkânına sahip değildir.  Gelişimin hammaddesi bilgi ise, o bilgiyi işleyen, kuşaklar boyu aktaran, yenileyen ve üreten öğretmendir. İskender’i Aristo’dan, Fatih’i Akşemseddin’den ayrı düşünmek mümkün değildir.  

     Bizler “Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür.” diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensupları olarak eğitim adına çocuklarımızı, gençlerimizi daha nitelikli eğitim veren üst öğretim programlarına yerleştirmek, temel kabiliyetleri ve topluma uyum becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmek gibi ulvi hedeflerimiz vardır. Bu hedeflere ulaşmakta öğretmenler olarak en büyük gayreti ve fedakârlığı her zamanki gibi yine biz yapacağız. Her gün öğrenmeye ve öğretmeye aynı heyecan ile devam edeceğiz.

      Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını kabul ettiği bugünde, ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimizin ve sevgiyle, sabırla, inançla, özveriyle öğretmenlik mesleğini yerine getiren, geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı ve insanlık âleminin kandilleri siz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyor, şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

                                                                                                            Fazilet DURMUŞ

                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.