BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

        Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz yeni nesillerimizi, aklın ve bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek, ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerimizin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, öğretmenlerdir. Ülkemizin kalkınmasının ve ileriye gitmesinin yolu hiç şüphesiz eğitimden geçmektedir.

        Saygıdeğer Meslektaşlarım,

    Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahiptir. Hiçbir maddi kazançla ölçülemeyecek kadar onurlu ve saygın bir görevi sevgiyle ve fedakârlıkla sürdüren öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün de her türlü değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin mimarı durumundadırlar. Başka hiçbir meslek grubu, öğretmenler kadar geleceğe tesir etme imkânına sahip değildir.  Gelişimin hammaddesi bilgi ise, o bilgiyi işleyen, kuşaklar boyu aktaran, yenileyen ve üreten öğretmendir.

     Bizler “Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür.” diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensupları olarak eğitim adına çocuklarımızı, gençlerimizi üst öğretim programlarına hazırlamak, temel kabiliyetleri ve topluma uyum becerileri gelişmiş bireyler olarak yetiştirmek gibi yüce hedeflerimiz vardır. Bu hedeflere ulaşmakta öğretmenler olarak en büyük gayreti ve fedakârlığı her zamanki gibi yine biz yapacağız. Her gün öğrenmeye ve öğretmeye aynı heyecan ile devam edeceğiz.

      Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını kabul ettiği bugünde, ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimizin ve sevgiyle, sabırla, inançla, özveriyle öğretmenlik mesleğini yerine getiren, geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı siz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyor, şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.