BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

         Büyük özverilerle yürütülen bağımsızlık mücadelemizin sonunda milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden cumhuriyet rejimine geçilmiştir. Böylece milletimiz kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şeklini benimsemiştir. Geçen 93 yılda Cumhuriyetimizin değerleri, geri dönülmez bir şekilde milletimiz tarafından derinlemesine özümsenmiş ve sahiplenilmiştir. Bugün hızlı bir dönüşüm geçiren dünyamızda Türkiye´nin önemi her geçen gün artmakta, ülkemiz sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp küresel bir güç haline gelmektedir. Bütün bir milletçe el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur.

            Gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız. Bu anlamlı duruşumuzla, kardeş kavgası çıkarmak isteyenler beyhude bir çaba içerisinde olduklarını anlayacaklardır. Bu duygu birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de hep koruyacağız. Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını daha da geliştirip güçlendireceğiz.Ülkemizde hakim olan güzel ve huzurlu ortamı koruyarak birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz.

            Bizi birbirimize düşürmek isteyen, gücümüzü kırmak ve zayıf bir ülke haline getirmek isteyen FETÖ, PKK gibi terör örgütleri hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacak, bu asil milletin güçlü iradesi karşısında daima boyun eğmeye mahkum olacaklardır.Bu anlamlı günde, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olanlara karşı kardeşlik ve vicdani duygularımızla özümsediğimiz beraberliğimizi insani değerlerimizle güçlendirip milletçe tek yürek olarak, her zaman güçlü ve kararlı duracağımızı ifade etmek istiyorum.

         Bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Savaşı’nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yılını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 Fazilet DURMUŞ     

 İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.