BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un Anneler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un Anneler Günü Mesajı

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

      Toplumumuzun temelini oluşturan, aile yuvasını fedakârlıklarıyla bir arada tutan ve bir huzur adasına dönüştüren annelerimizin bu özel gününü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

      Aile hayatının birleştirici unsuru olan, dünyanın en zor görevlerinden birini üstlenmiş annelerimiz, en yüce duygulara sahip iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsalidir.

     İnançlarımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri olmasının yanı sıra anneler iyiliği en çok hak eden varlıklardır. Sevgili Peygamberimiz, ´Cennet, annelerin ayakları altındadır.´ diyerek anneliğin ne kadar kutsal ve mübarek olduğunu ifade etmiştir.

     Annelerimiz sadece insanı dünyaya getiren bir varlık değil aynı zamanda insanın doğduğu andan itibaren hem koruyucusu, hem bakıcısı, hem de öğretmenidir. Türlü zorluklara sabırla göğüs gererek tüm benliğini ortaya koyan annelerimize ne kadar hizmet edilse azdır.

    Karşılıksız gösterdikleri sevgi, şefkat ve merhametin yanı sıra gelecek nesillerin yetiştirilmesinde dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren, üzerimizde ödenmez hakları bulunan annelerimizin, her öğrencisini bir anne gibi koruyan kollayan anneliğin sınıflardaki sembolü öğretmenlerimizin ve evlatlarının vatana millete hayırlı bireyler olması için çabalayan bütün velilerimizin "Anneler Günü" nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.