BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un Berat Kandili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un Berat Kandili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

Bugün idrak edeceğimiz Berat Kandili, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayını müjdeleyen çok önemli bir gece olup, bu kutsal gece dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak; barışı, sevgiyi ve adaleti tesis etmek, dostluk ve kardeşliği pekiştirmek için de eşsiz bir fırsattır. Gönül dünyamızı temizleme ve yaşadığımız hayatı sorgulama fırsatı sunan Berat Kandili, her türlü kötü duygulardan, haksızlık ve adaletsizlikten, kin, nefret ve intikam duygularından arınmayı; Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretmektedir. Bu mübarek gün ve geceler, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından önemli zaman dilimleridir.

Bu gecenin, başta eğitim camiamız olmak üzere, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, milli birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.