BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş´un Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş´un Cumhuriyet Bayramı Mesajı

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

            Aziz milletimizin tarihindeki en parlak kazanımlarının başında gelen Cumhuriyetimizin 94. yılı hepimize kutlu olsun. Cumhuriyet, milletimizin ezelden ebede uzanan tarih yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimizin önünde yepyeni ufuklar açan dönüşüm hareketinin başlangıcıdır.

            Büyük fedakârlıklarla yürütülen bağımsızlık mücadelemizin sonunda milletin iradesini esas alan ve milletin iradesini temsil eden cumhuriyet rejimine geçilmiştir. Böylece milletimiz kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şeklini benimsemiştir. Geçen 94 yılda Cumhuriyetimizin değerleri, geri dönülmez bir şekilde milletimiz tarafından derinlemesine özümsenmiş ve sahiplenilmiştir. Bugün hızlı bir dönüşüm geçiren dünyamızda Türkiye´nin önemi her geçen gün artmakta, ülkemiz sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp küresel bir güç haline gelmektedir. Bütün bir milletçe el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur.

            Gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız. Bu anlamlı duruşumuz karşısında, kardeş kavgası çıkarmak isteyenler beyhude bir çaba içerisinde olduklarını anlayacaklardır. Bu duygu birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de hep koruyacağız. Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını daha da geliştirip güçlendireceğiz.Ülkemizde hâkim olan güzel ve huzurlu ortamı koruyarak birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz.

            Bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Savaşı’nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.