BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un Dünya Engelliler Günü Mesajı

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir nesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

Birleşmiş Milletler, 3 Aralık gününü tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının ‘tam ve diğer insanlara eşit ölçüde’ sağlanması amacına dönük çalışmaların yapılması gereken bir gün olarak duyurmuş ve bu günü ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak kabul etmiştir. Doğuştan ya da sonradan, hastalık veya kazalar sonucu; bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerindeki kayıplar nedeniyle normal hayatlarını yaşamakta güçlük çeken, hayatlarının kalanını engelli olarak geçirmek durumunda kalan bireylerin, hak ve temel özgürlüklerden tam ve eşit şekilde yararlanmalarını, topluma tam ve etkin bir şekilde katılımlarını sağlamak, sadece devletimizin ve idarecilerimizin değil tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır. Engelli bireylerin karşılaştığı sorunlar yalnızca devlet eliyle çözülebilir yaklaşımı doğru değildir. Toplumun her ferdi, engellilerin yaşamlarını her anlamda kolaylaştıracak ortak bir akılla hareket etmelidir. Yardımlaşma duygusu en üst seviyede olan milletimizin; bu konuya biraz daha empatiyle yaklaşarak, engelli bireylerin talepleri henüz oluşmadan, ‘her sağlıklı insan bir engelli adayıdır’ bilinciyle hareket etmesi, şüphesiz engelli bireylerin sorunlarını en aza indirecektir.  

Bu konuda biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak konuya ayrıca hassasiyet gösteriyor ve engelli durumda olan öğrencilerimiz için fiziksel engelleri tek tek ortadan kaldırıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en derin saygılarımızı sunarken, tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, yaşama sevinçlerinin artırılacağı güzel günler diliyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.