BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:


         
Kıymetli Öğretmenlerim, Meslektaşlarım;


     Eğitimin ruhu öğretmendir. Öğretmenler ise toplumdaki sosyal barışın ve huzurun inşasında, ülkenin kalkınmasında, kültür ve medeniyet mirasının oluşturulup gelecek nesillere aktarılmasında önemli sorumluluklar üstlenmektedir. Birleşmiş Miletler de bu öneme ve öğretmenlerin yaşadıkları çeşitli sorunlara uluslararası alanda ilgi çekmek maksadıyla, 1994 yılında UNESCO ve ILO’nun tavsiye kararı üzerine, “5 Ekim” gününü “Dünya Öğretmenler Günü” olarak kabul etmiştir ve o günden bu yana birçok ülkede bu gün kutlanmaktadır.

       Bizim görevimiz; hayatını eğitim vermeye adayan, yurdun dört bir yanında topluma değer katan ve geleceği yetiştiren kutsal bir görevdir. Dünya ölçeğinde olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda eğitime yapılan yatırımlarda oldukça olumlu gelişmeler görülmekte, iyi sonuçlar da alınmaktadır. Bizler ise hiçbir başarıyı kendimiz ve hizmet ettiğimiz ülkemiz için yeterli görmeyerek, hep daha iyisine ulaşmak için çalışmaya, hiçbir bireyi toplumun dışında bırakmamaya gayretle devam etmekteyiz. Öğretmenliği diğer mesleklerden ayıran en önemli fark da budur. Bizim işimiz insan yetiştirmek; görevimiz ömür boyudur. Bu sorumluluğun bilincinde; vatanımıza, milletimize hayırlı nesiller yetiştirmek için şevkle geleceğe ışık tutmaya devam etmeliyiz.

       Bu vesileyle bütün öğretmenlerimizin “Dünya Öğretmenler Günü”nü kutlar, emekleri ve gayretleri için kendilerine teşekkür ederim.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.