BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Mesajı

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İstiklal Marşı’mızın TBMM’de kabulünün 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj Şöyle:

      Yüzyıllardır üzerinde hür olarak yaşadığımız cennet vatanımıza kasteden düşmanlara karşı ecdadımız, destanlaşan bir mücadele vermiştir. İstiklal Savaşı’mızı en güzel şekilde ifade eden, devletimizin ve ulusumuzun bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşı’mızı ve Çanakkale ruhunu eşsiz bir şekilde yansıtarak kaleme alan, abideleşmiş vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY, yaşadığı yüzyılın en büyük ahlak ve kültür adamlarından birisidir.

       Toplumlar, milli ve manevi değerlerinden uzaklaşmaya başladıklarında, tarih sahnesinden kaybolup giderler. Geçmişimizi öğreten, tanıtan, anlatan; ahlaki ve medeni vasıflarımızı unutturmayan, döneminde yaşananları günümüze aktaran bir köprüdür Akif. İstiklal Marşı’mız hakkında, “Onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O milletin malıdır.” diyerek, onu Türk milletine armağan etmiştir. Milletimizin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı’mız, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

          Dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbal yolunda önünü kesmek isteyen dâhilî ve hâricî düşmanlarımıza karşı milletimiz, Zeytin Dalı Harekâtı ile gereken cevabı vermiş, hiçbir gücün kendisini tarih sahnesinden silemeyeceğini, mazlumların ve mağdurların her zaman yanında olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Şükürler olsun ki atalarımızın adeta kanlarıyla yazdığı İstiklal Marşı’mız, vatan semalarında en gür seda ile yankılanmaktadır ve ilelebet yankılanmaya da devam edecektir.

         İstiklal Marşı’mızın kabul edilişinin 97. yıl dönümünde, bizlere bugünleri armağan eden Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif ERSOY’u rahmet ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.