BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ’un Merkezi Sistem Ortak Sınavlar Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ’un Merkezi Sistem Ortak Sınavlar Mesajı

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, 1. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavlar dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

 

Sevgili Öğrenciler,

Başaracağınıza inanın. Kendinize güvendiğinizi ve bu işin üstesinden gelebileceğinizi, donanımınızın başarmak için yeterli olduğunu kendi kendinize fısıldayın. Unutmayın; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız başarı kendiliğinden gelecektir.

Kaygılarınızı azaltın. Sınavda en aza indirilmiş kaygı ve stres, en üst düzeyde başarılı olmanızı sağlar. Kendinizle ilgili olumsuz düşünmeyin. Sizinle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyorum.

Sayın Veliler,

Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için 1. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavlarında başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Bu dönemde çocuğunuzu iyi olduğu konularda cesaretlendirip olumlu özelliklerini vurgulamalısınız. Bu, çocuğunuzun güven duygusunu pekiştirecek, “yapabileceğine” ve “başarabileceğine” ilişkin inanç oluşturmasında etkili olacaktır. Unutmayın, siz çocuğunuza güvenirseniz çocuğunuz da kendisine güvenecektir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimizle  birlikte bu sınavın heyecanını yaşıyoruz. Öğrencilerimizin stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeleri durumunda bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına inanıyoruz. Biliyoruz ki onların başarısı, hem bizim hem ailelerinin hem de ülkemizin başarısı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle  sınava girecek  öğrencilerimize başarılar diler, sınavın bütün öğrencilerimiz ve aileleri için hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ederim.

 

                                                                 Fazilet DURMUŞ

                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.