BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un Mevlit Kandili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un Mevlit Kandili Mesajı

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

            İslam dininde manevi coşkunun yaşandığı mübarek gecelerden biri olan Mevlit Kandili’ni hep birlikte yaşıyoruz. Bu gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in dünyaya geldiği mübarek gecedir. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Peygamberimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve örnek almak bizim en başta gelen görevlerimizdendir.

             Tüm insanlığa bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, yüce Rabbimizin sonsuz affından, merhametinden, gönüllere verdiği huzurdan milletçe, hep beraber istifade edebilmeyi diliyorum.

            Millet olarak bu Mevlit Kandili’nde, onun örnek hayatının tüm yönlerini düşünmeli, Müslümanlar için ayrı bir öneme sahip olan bu mübarek gecenin bütün zenginliklerinden faydalanmalı, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

            Bu vesileyle Mevlit Kandili´nin Peygamberimizi daha iyi tanımaya ve anlamaya vesile olmasını diler,  tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.