BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un Mevlit Kandili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un Mevlit Kandili Mesajı

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

      Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlit Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

    Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan bu kutlu doğum; sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (sav) getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ona duyulan sevgiyi yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırlardır, aziz milletimiz ve tüm İslam âlemi tarafından Mevlit Kandili olarak kutlanmaktadır.

      Bir hidayet meşalesi olan sevgili peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah’ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden, lütuflarından birisidir. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden Peygamber Efendimiz (sav), gerek hayat tarzı, gerekse ilahi söz ve davranışıyla insanlığın yolunu aydınlatmıştır. İçinde bulunduğumuz çağda, onun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız. Bu bakımdan Mevlit Kandili´ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz.

      Bu kutlu gece vesilesiyle; Peygamber Efendimize (sav) salat ve selamlarımızı gönderirken, aziz milletimiz ve İslam aleminin Mevlit Kandili´ni tebrik ediyor, bu gecenin; aziz milletimizin dirliğine, birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve kardeşliğine vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.