BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş´un Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş´un Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyılının tamamlanması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

“2017-2018 Eğitim Öğretim Yılımızın birinci dönemini huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız.

Sevgili Öğrenciler,

Eğitim öğretimde bir yarıyılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretlerinizden ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Karneleriniz, dönem boyunca yaptığınız çalışmaları ölçen bir araçtır, amaç değil. Karne sizin kişiliğinizi, güzel alışkanlıklarınızı, zekânızı, vatan ve millet sevginizi ölçmez. Mutlu olmak için iyi bir karneye sahip olmak şart değildir. İyi bir insan olup çalışarak elinden geleni yapmış olmak yeterlidir. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Başarmak için daima gayret edin. Başta öğretmenleriniz, anne-babalarınız olmak üzere, hepimiz size destek olmak, sorunlarınızı çözmek, güzel ve mutlu bir eğitim ortamında başarılı öğrencilik geçirmeniz için elimizden geleni yaptığımızı unutmayınız.

            İkinci döneme başlamak için önümüzde iki haftalık bir süre var. Bu süreyi en verimli şekilde değerlendirebilmek için bol bol kitap okuyunuz. Ayrıca, kendinizi tanımanıza, geliştirmenize ve sosyalleşmenize katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmanız, kişisel gelişiminiz açısından büyük önem taşımaktadır. Bunları yaparken aile fertlerinizle ya da arkadaşlarınızla bir arada olmanız, hem sizi daha mutlu edecek hem de sosyalleşmenizi sağlayacaktır. Teknolojinin sunduğu imkânlardan da yararlanın. Ancak onun sizi esir almasına ve bağımlı hale getirmesine asla izin vermeyin. Zaman, insana sunulmuş bir sermayedir. Onu, kendinize en yararlı şekilde yönetmesini bilin.

Saygıdeğer Veliler,

Çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken sıkıntılar çektiniz. Ama unutmayın, en önemli varlığımız, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, eğitim öğretim faaliyetleri içinde gösterdikleri gelişim, her şeyin üstündedir. Tatili onlarla birlikte geçirin, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın. Göreceksiniz çocuklarınız daha mutlu ve daha başarılı olacaklardır. Anne, baba olarak onlara vereceğiniz karne hediyesi de onlarla birlikte vakit geçirmek olsun.

Siz değerli velilerimize; çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İl Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Sizler hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğinizle öğrencileriniz için fedakârca çalıştınız. Öğrencilerinizin başarılı, öğrenmeye açık birer meşale ve iyi birer insan olmaları için çaba sarf ettiniz. Bu gayretlerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, görevinin sorumluluğunu bilen değerli yöneticilerimizin, hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakâr öğretmenlerimizin, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okul aile birliği üyelerimizin, yardımcı personellerimizin sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.