BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ’un YGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ’un YGS Mesajı

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesaj şöyle:

     Eğitim-öğretim hayatının önemli kilometre taşlarından biri olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı bu yıl 12 Mart Pazar günü yapılacaktır. Bir üst öğretim kurumuna geçiş için ilk basamak olan YGS ile öğrencilerimiz hayata atılma ve hedefe ulaşma, ideallerini gerçekleştirme yolunda bir engeli daha aşacaklar. Unutulmamalıdır ki aşılan güçlükler başarıyı daha değerli kılar.

     Değerli veliler,

     Hayattaki en değerli varlıklarınız, hayatlarındaki dönüm noktalarından birinde daha ter dökecekler. Sizlerin de en az çocuklarınız kadar heyecanlı olduğunuz bir gerçek. Ancak öğrencilerimizin rahat bir sınav geçirmesi, sizin onlara yaklaşımınızla doğru orantılıdır. Sizin hoşgörülü, sabırlı ve serinkanlı olmanız, sonuç her ne olursa olsun onlara destek olacağınızı hissettirmeniz, gençlerimizi çok büyük ölçüde rahatlatacaktır. Bu durumun elbette sınava olumlu yansımaları olacaktır.

     Sevgili öğrenciler,

     12 Mart 2017 tarihinde, eğitim hayatınızda çok önemli bir dönüm noktasını daha geçeceksiniz. Sınav öncesinde ve sınav esnasında her ne olursa olsun soğukkanlılığınızı korumanız çok önemlidir. On iki yılda yaptığınız tüm çalışmaların karşılığını alabilmeniz için stres, kaygı ve heyecandan uzak, rahat bir sınav geçirmeniz gerekiyor. Kaygı ve heyecan duymanız normaldir. Ancak kaygınızı kontrol altına almalısınız. Sınavın ne kadar önemli olduğunu düşünseniz de bunun "sadece bir sınav" olduğu gerçeğini göz ardı etmemelisiniz. Kendinize güvenmelisiniz; bu güven, sınavınızın daha iyi geçmesini sağlayacaktır. Biliyorsunuz ki 12 Mart aynı zamanda Mehmet Akif’in Türk milletine “Korkma” hitabıyla başlayan İstiklal Marşı’mızın kabul edildiği gündür. Sizler de korkmadan, kendinize güvenerek sınava girdiğinizde, inanıyorum ki yüksek başarılara imza atacaksınız.

     Değeriniz, bu sınavdan aldığınız sonuçla ölçülemez. Sınavdaki performansınız ne olursa olsun, anne babalarınız için siz her şeyden daha değerlisiniz. Bu hep böyledir ve sonucu ne olursa olsun sınavdan sonra da böyle olacaktır.

      Şimdiye kadar olduğu gibi bu sınavı da başarıyla geçeceğinize olan inancımın tam olduğunu belirtir, hepinize başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

 

                                                                                                                       Fazilet DURMUŞ

                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.