BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Yazır ile Beraber Tercih Danışmanlığı Komisyonlarını Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Yazır ile Beraber Tercih Danışmanlığı Komisyonlarını Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde 20 ortaokulda 01 ? 12 Temmuz 2019 tarihleri arasında hizmet verecek olan Ortaöğretim Geçiş Ortak Sınavlar Tercih Danışmanlık Büroları ve 18 lisede 23 ? 29 Temmuz 2019 tarihleri arasında hizmet verecek olan Ortaöğretimden Yükseköğretime Geçiş Ortak Sınavlar Tercih Danışmanlık büroları kuruldu.

Temel eğitimi ve ortaöğretimini tamamlayan öğrencilerimiz anne babalarıyla beraber her türlü donanım desteğinin de sağlandığı tercih danışmanlık bürolarını ziyaret ederek; yetenek, ilgi, ihtiyaç, kişilik özellikleri ve yaşam koşullarıyla uyumlu olacak şekilde bir üst öğrenim kurumuna geçişleri sürecinde kendilerine rehberlik eden uzman öğretmenlerden gerekli bilgileri alarak tercihlerini yapıyorlar.

Bu kapsamda öğrencilerimize ve velilerimize tercihlerinde rehberlik hizmeti veren Bilecik Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Bilecik Edebali Ortaokulu Tercih Danışmalığı Bürolarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, "Tercih Danışmanlık Komisyonu"nun verdiği hizmetler hakkında komisyon üyelerinden ve kurum müdürlerinden bilgi aldı. Ziyaret sırasında veliler ve öğrencilerle de bir süre sohbet eden Müdürümüz, öğrencilerimize yapacak oldukları tercihlerinin hayırlı olmasını diledi.

05-07-201905-07-201905-07-201905-07-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.