BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet Durmuş Bir Mesaj Yayınladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet Durmuş Bir Mesaj Yayınladı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanması dolayısıyla ilimizden ayrılacak olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet Durmuş bir mesaj yayınladı.

Mesaj şöyle:

 

Bu bir “veda” değil, “vefa“ yazısıdır.

Bilecik’e gideceksin. Dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, Osmanlının manevi mimarı “Şeyh Edebalı Hazretlerinin” diyarına gideceksin. Ertuğrul Gazi Ocağı, adaletin hüküm sürdüğü, Dursun Fakıh’ın hizmet ettiği diyara, Hayme Ana’nın ayak bastığı topraklara gideceksin.

 “Başım üstüne” diyerek 19 Temmuz 2016’da göreve başladığım Bilecik’te gördüm ki mevzu bahis vatan olunca, bayrak olunca, gövdesini hiç çekinmeden ortaya koyan, korku nedir bilmeyen insanlar yaşıyor. Anladım ki gideceksin diyerek gönderdikleri topraklar bizden gayret bekler, gece gündüz durmaksızın “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.” ilkesi ile “Aşk ile çalışan yorulmaz” şuurunda vazife bekler.

Evet, bu bir “veda” yazısı değil “vefa” yazısıdır. Nakış nakış yüreğime işleyen Bilecik’e ve onun insanlarına vefa yazısıdır.

Ayrılık gözle sevenler içindir, gönülden sevenlere ayrılık yoktur. Saatler sayılıdır, tükenir elbet ama tüm güzellikler gönüllerde ölümsüz yerini alır.

 Veda etmiyorum, edemiyorum. Tüm güzelliklerine, yürekleri ile yaşayan tüm insanlarına vefa borcum olduğunu not düşüyorum.

 Allaha emanet…

 

 

Fazilet DURMUŞ

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.