BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Çelik'in 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Çelik'in 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Uzun bir yaz tatilinin ardından yeni bir eğitim-öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içerisinde iken; değerli öğretmenlerimiz de geleceğimizi emanet edeceğimiz, yüreği vatan ve millet sevgisi ile dolu çocuklarımızı yetiştirmenin onurunu yaşıyorlar.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün ilkelerinin ışığında, milli ve manevi değerlerimize bağlı, aynı zamanda çağdaş becerilere sahip, evrensel değerlere saygılı, dünya gerçeklerini yorumlayabilecek bilgi, birikim ve özgüvenle yoğrulmuş nesiller yetiştirmek ülkemizin geleceği için yapılmış en büyük yatırımdır.

Çağdaş toplumlar arasında yerimizi almak için yüksek kaliteli eğitim-öğretim hizmetleri vermek bir devlet açısından hayati öneme haizdir ve bizler bunun gayreti içindeyiz. Bugün, devlet olarak geriye baktığımızda da çok büyük mesafeler almış olmanın haklı gurunu hep birlikte yaşıyoruz.

Yarınlarımızın teminatı sevgili yavrularımız değerli öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecek ve bilgi çağına damgasını vuracak bu beyinlere öğretmenlerimiz yön verecektir. Bu vesile ile çocuklarımıza bilgiyi aktarmaktan ziyade bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını gösterecek, çağın gereklerine vakıf, en büyük kazancımız olan Cumhuriyetimizi daima ileriye taşıyacak güçte ve nitelikte öz güveni tam, hedefini bilen şahsiyetler olarak yetiştirecek olan öğretmenlerimize bu zor, meşakkatli fakat kutsal görevinde başarılar diliyorum.

Sevgili öğrenciler; önünüzdeki öğretim yılında bilim ve teknolojinin eğitime kazandırdığı yeni bilgileri, dağarcıklarınıza doldurmaya çalışacak ve bu suretle iyi bir eğitim almış olacaksınız. Gelişen dünyanın gereklerini uhdesinde barındıran eğitim yuvalarınızda ülkemizin ve milletimizin ufuklarını aydınlatan birer güneş olarak doğacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini bugün bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşımak için çaba sarf edeceksiniz. Bu zor süreçte insanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet olduğunu aklınızdan bir an olsun çıkarmayacaksınız.

Bizim tüm çalışmalarımız ve çabamız sizlere daha iyi imkânlar sunarak eğitiminizi tamamlatmak ve bu suretle iyi bir gelecek hazırlamak içindir. Sizlerden tek istediğimiz ailelerinizin, öğretmenlerinizin ve devletimizin beklentilerini boşa çıkarmayacak şekilde çalışarak, başarılı olmanız ve geleceğimizin güvencesi, yararlı birer fert olarak toplumdaki yerinizi almanızdır. Bu konuda sizlere çok güveniyor ve sizi çok seviyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyor, 2019-2020 öğretim yılının ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Ramazan Çelik

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.