BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Çelik'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Çelik'in  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

      Bugün, Türk Milleti olarak bağımsızlığımız için verdiğimiz Kurtuluş Savaşını zafere ulaştırmamızın akabinde ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümüdür. Halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

      Büyük bir azim, emek, sabır ve fedakârlık neticesinde 29 Ekim 1923'te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümü coşkusunu, milletçe hep beraber gururla yaşıyoruz.

       İnşallah Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhuriyet Bayramımızı Millî Eğitim Bakanlığımızın eğitim-öğretimdeki atılım ve şahlanış stratejisinin yol haritasını oluşturan 2023 Vizyonu'nun önemine ve ortaya koyduğu hedeflere ulaşarak daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız.

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz" sözünün ışığında evlatlarımızı, aklın ve bilimin önemini benimseyen,  azimle çalışan, milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan, değerler eğitimini özümseyip davranış haline getirmiş, yarının dünyasına yön verecek bireyler olarak yetiştirme çabasındayız.

      Geçmişimizden aldığımız güçle, muasır medeniyetler seviyesinin çok üstünde olmayı hedeflediğimiz bir geleceğe doğru kararlılıkla ilerlerken, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Ay yıldızlı bayrağımızı daima hak ettiği şekilde sonsuza kadar dalgalandıracağız.

        Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.  Cumhuriyetimizin güçlenerek sonsuza kadar yaşamasını diliyorum.

      Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!                                                         

 

Ramazan ÇELİK

İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.