BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitimde Proje Dönemi İçin Düğmeye Basıldı.

İl Milli Eğitimde Proje Dönemi İçin Düğmeye Basıldı.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik eğitiminin mevcut durum analizini tamamladı ve eğitimin fotoğrafını çekti. Samimi ve yeniliklere açık eğitim kadrosuyla artık hedef odaklı ve hedeflerin projelerle desteklendiği bir döneme geçilerek "Proje Dönemi" için düğmeye basıldı.

     Ülkemizin 2023 vizyonu için 10. büyük ekonomi hedefinde, eğitimin önemli bir itici güç olduğu gerçeğinden yola çıkan Bilecik Eğitim Yönetimi, ülkenin bu sıçramasında eğitim politikalarına yön veren bir vizyon üzerinde çalışıyor: "Ülke çapında gelişmeleri merak edilen ve takip edilen Bilecik" vizyonu, projelerle yol bulacak.

     Öğrencilerin yüreklerine dokunacak projeler üretirken diğer taraftan Bakanlık politikalarının pilot çalışmalarına  talip olduklarını  belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, "Valimizin önderliğinde orijinal projeler üretmek için gece gündüz arkadaşlarımızla çalışıyoruz. ‘Eğitim Müzayedesi Projesi’ ile besmeleyi çektik. Projede, kültürümüzün en güzel yöntemlerinden biri olan ‘İmece’ ile yardımlaşarak kaynak israfını önlemeye yönelik bir yaklaşım geliştirdik. Okullarımızdaki ihtiyaç fazlası malzemeler elektronik ortamda kurulan sanal bir koordinasyonla okullar arası ihtiyaç sahiplerine yönlendirilecek. Bir okulumuzun talebi varsa en kısa zamanda diğer okullardan karşılanacak. Proje kapsamında geniş bir salonda, kullanılmayan malzemeler sergilenecek. Burası, malzeme ihtiyacı oluşan okul müdürlerinin uğrak yeri olacak. Kısacası, ‘Müzayede’ mantığını eğitime uyarladık. Bu çalışmayı eğitim malzemeleri için yapmanın yanında, eğitimde niteliği arttırıcı ‘Örnek Uygulamalar’ için de yapacağız. Bu kararlılıkla çalışırsak iki yıl sonra ilimizin "Eğitimde Marka Şehir" olmaması için hiçbir neden yok." dedi. 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.