BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Gölpazarı İlçemizde Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Gölpazarı İlçemizde Yapıldı

          2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın altıncı İlçe Milli Eğitim Müdürleri İstişare Toplantısı 8 Şubat 2018 Perşembe günü Gölpazarı ilçemizde, Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

     Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcılarımız Tahsin Yazır ve Halis Çelik, Şube Müdürlerimiz Metin Sarıfakıoğulları, Erdoğan Kaba ve Salih Aybaş, Maarif Müfettişimiz Erdal Bayram, Hukuk Hizmetleri Yetkilimiz Ebru Aşıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz katıldılar.

        Toplantıya ev sahibi Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz tarafından ilçenin tanıtımının yapılmasıyla başlandı. Ardından, eğitim öğretim çalışmaları ile ilgili görüşmeler yapıldı. Birim amirleri kendi konularıyla ilgili devam eden iş ve işlemler hakkında açıklamalar yaptılar. Binaların inşaat, onarım ve donanım hazırlıklarının geldiği aşamalar hakkında bilgiler verildi. Öğrencilerin ders başarılarını en üst düzeye çıkarmak yapılacak çalışmalar değerlendirildi. 2018 Yılı Yatırım Programı hakkında görüşmeler yapıldı. 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümlerince, kadroya geçmesi planlanan çalışanlarla ilgili yapılması gereken iş ve işlemler açıklandı. 2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın planlanması ve okulların ders denetimleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Devamsızlığı bulunan öğrencimiz varsa bunların ailelerine ziyaretler yapılması kararlaştırıldı. Öğrenci servislerinin çalışma esasları, eğitimleri, alacakları sertifikalar ve denetimleri görüşüldü. İş sağlığı ve güvenliği konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar açıklandı. Güvenli İnternet Kullanımı Eylem Planı çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Bilişim Uzmanı Sayın Buğra Ayan tarafından verilen konferansın çok yararlı olduğu belirtildi. Dynet ve Kodlama Eğitimi ile ilgili gelinen nokta ve yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliği ile ilgili ilimizde yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Meslek Liselerimiz Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında 2. Dönemde yapılacak çalışmalar açıklandı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 26 pilot il içerisinden Bilecik’in E-Sınav Salonu’nu hazır hale getiren ilk il olduğunu, bunun ilimiz açısından sevindirici olduğunu belirtti. Ayrıca birinci dönemde başarıyla gerçekleştirilen Ortak Sınavların, ikinci dönemde de oluşturulan Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından uygulanacağını söyledi.

      Fazilet Durmuş, 2. dönemin ilk İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısını Gölpazarı ilçemizde gerçekleştirdiklerini söyledi. Toplantıda devam etmekte olan ve yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiğini, eğitimde ilimizi daha ileriye taşıyabilmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Amirleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizle görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirdi. İlimizde eğitim kalitesinin yükseltilmesi için tüm eğitim çalışanlarının ellerinden gelen gayreti göstermelerinin büyük önem taşıdığını ifade ederek bu konuda çalışanlarına inandığını ve güvendiğini dile getirdi. Toplantıya katılanlara teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

      İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı’nın ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Gölpazarı Okul ve Kurum Müdürleri İstişare Toplantısı’na katıldı. Toplantıda ilçemizin Okul ve Kurum Müdürleri, çalışmaları hakkında bilgi verdiler. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmek istedikleri değerlendirme, görüş ve önerilerini birinci elden İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’a ilettiler. Fazilet Durmuş, çalışmalarından dolayı Okul ve Kurum Müdürlerimize teşekkür etti.

08-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.