BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Ertuğrulgazi Lisesi Mezunlarından Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT Söyleşi Programında Öğrencilerimizle Buluştu

İlimiz Ertuğrulgazi Lisesi Mezunlarından Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT Söyleşi Programında Öğrencilerimizle Buluştu

     13 Mart 2017 Pazartesi günü Ertuğrulgazi Lisesi eski mezunlarından Hacettepe Üniversitesi Radyo Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT, Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrencileriyle söyleşi programında bir araya geldi. Dursun Fakıh İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşiye İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Okul Müdürü Zaim AKBULUT, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

     Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT söyleşisinde, başarı basamaklarını nasıl tırmandığını, hayatından kesitlerle anlattı. Mezun olduğu okulun şimdiki öğrencileriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, öğrencilerimizle bir araya gelerek yaptığı söyleşiden dolayı Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT’e teşekkür etti. Kendisinin, öğrencilerimize örnek olacak başarılara imza attığını, buradan hareketle öğrencilerimizin, “Ben yapamam, ben başaramam.” gibi olumsuz düşünceleri kafalarından atmalarına büyük katkı sağladığını ve onlara özgüven kazandırdığını ifade etti. Planlı, programlı ve gerçekçi hedefler konularak çalışıldığında başarıya ulaşmanın çok daha kolay olacağını belirtti.

    Program, çiçek takdimiyle son buldu.

    Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT kimdir?                                                                                     

     Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesi’nden 1989’da birincilikle mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni (İngilizce) 1996’da bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini 2001’de tamamladı. 2004’te yardımcı doçent, 2006’da doçent, Eylül 2012´de ise profesör oldu. 2000 yılında ABD’de Washington Üniversitesi Mallinckrodt Radyoloji Enstitüsü’nde ve New York’ta Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezinde genel radyoterapi ve yoğunluk ayarlı radyoterapi alanlarında gözlemlerde bulundu. 2001’de ABD’de Washington Üniversitesi Malllinckrodt Radyoloji Enstitüsü’nde ve takiben 2002’de ABD’de Houston’da Teksas Üniversitesi M.D. Anderson Kanser Merkezinde yoğunluk ayarlı radyoterapi (IMRT) konusunda klinik çalışmalar yaptı. Genel radyoterapi ve yoğunluk ayarlı radyoterapi konularında editörlüğünü ve yardımcı editörlüğünü yaptığı yedi uluslararası kitabı ve 60’dan fazla uluslararası kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır. 2010 Yılı Hacettepe ‘Bilimde Teşvik’ ödülü sahibidir. Ayrıca çeşitli ulusal kongrelerinde aldığı 11 ödülü bulunmaktadır. Başlıca ilgi alanları modern radyoterapi teknikleri (yoğunluk ayarlı radyoterapi, robotik radyocerrahi/radyotetapi), baş-boyun kanserleri, genitoüriner sistem tümörleri (prostat ve mesane kanseri) ve meme kanserleridir.

13-03-201713-03-201713-03-201713-03-201713-03-201713-03-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.