BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Merkez Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi “Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi Programı Uygulanan Okul” Statüsüne Alındı

İlimiz Merkez Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi “Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi Programı Uygulanan Okul” Statüsüne Alındı

      İlimiz Merkez Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün onayıyla “Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi Programı Uygulanan Okul” statüsüne alındı. Okulumuzda, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’ndan itibaren Fen Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinde uygulanan programlar, birebir uygulanmaya başlanacak.

      Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren okulumuza kayıt olarak 9. sınıfa başlayan öğrencilerimizden 34’ü Fen Lisesi, 34’ü de Sosyal Bilimler Lisesi programıyla eğitim öğretim görmeye başlayacak. Öğrencilerimiz, Fen Lisesi programında yer alan haftalık 6 saat Matematik, 4 saat Kimya, 4 saat Fizik ve 3 saat Biyoloji derslerini; Sosyal Bilimler Lisesi programında yer alan haftalık 4 saat Matematik, 4 saat coğrafya, 4 saat Tarih, 6 saat Felsefe Grubu ve Osmanlı Türkçesi derslerini almaya başlayacaklar. Bunun yanında okul öğrencilerimiz, Arapça ve İngilizce olmak üzere iki yabancı dil öğrenme şansını da yakalamış olacaklar. Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okulun sahip olduğu spor salonu ve pansiyon imkânlarından da yararlanacaklar.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesinin, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulu olarak önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacağını belirtti ve ilimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diledi. Okulumuzun, ilimiz merkezinde bir Sosyal Bilimler Lisesi ve ikinci bir Fen Lisesi işlevi göreceğini, ilimizin eğitim öğretimini daha üst sıralara çıkarmak için büyük katkılar sağlayacağını ifade etti. Okulumuzun yeni sistemiyle milli ve manevi değerleri özümsemiş, vatanını, milletini seven, karakteri sağlam, dürüst, ahlaklı, sorunlara çözüm üretebilen, hayatı yorumlayabilen, ülkemizin gelişimine ve geleceğinin inşasına büyük katkılar sağlayacak nesillerin yetişmesine vesile olacağını dile getirdi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.