BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizin TEOG Sınavlarındaki Başarısı Her Sınavda Artarak Devam Ediyor.

İlimizin TEOG Sınavlarındaki Başarısı Her Sınavda Artarak Devam Ediyor.

   25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) Sınavının sonuçları açıklandı.

   Konu hakkında Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK; "Bu başarı seviyesini çok çalışarak elde ettiğininizi biliyorum. Bunda payı olan öncelikle öğrencilerimiz ile öğrencilerimize her türlü fedakarlıkla eğitim öğretim hizmeti veren öğretmenlerimize, idarecilerimize ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum" dedi. 

   "Başarı Uzak Değil Projesi" kapsamında TEOG sınavları hakkında istatistiki çalışma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN ve Bilgi İşlem Birimi sorumlusu Alp ARSLAN´ın elde ettikleri sonuçlara göre; sınavlara İlimizden toplam 49 orta okulumuzda 2543 öğrencimiz katıldı. Bu sınavlarda öğrencilerimiz İl genelinde ortalama 74,62 adet soruya doğru cevap verdiler. 120 sorunun hepsini doğru cevaplayan 4 öğrencimizin yanı sıra, 115 ve üzeri doğru yapan 92 öğrencimiz Fen Liselerine yerleşme yolunda büyük başarı elde etmişlerdir.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.