BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Adamı Hayati Öztürk İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

İş Adamı Hayati Öztürk İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

      Cemtech Global Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’u makamında ziyaret etti.

      Kendisi de bir öğretmen çocuğu olan ve eğitimin önemini iyi bilen Hayati Öztürk, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyan ortaokulumuza Zenginleştirilmiş Kütüphane yapılmasında katkı sağlamış ve şehidimizin anne babasının da katıldığı açılış programına katılmıştı. Öztürk ziyarette, eğitime yapılan yatırımın asla boşa gitmeyeceğini, kültürlü, donanımlı ve iyi yetişmiş bir gençliğin ülkemizin gelişmesine, her alanda dünya ile rekabet eder hale gelmesinde vazgeçilmez bir unsur olduğunu, bu bakımdan imkânlar ölçüsünde herkesin ve her kuruluşun eğitime destek vermesi gerektiğini, kendisinin okullarımıza ve eğitim kurumlarına destek noktasında elinden gelen gayreti gösterdiğini, bundan da son derece mutlu olduğunu ifade etti.

      Ziyaret esnasında Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinde yapımı planlanan konferans salonu ile ilgili çalışmalar da gündeme geldi. Okulumuzun sosyal etkinlik ve toplantılarını rahatça gerçekleştirebileceği güzel bir konferans salonuna kavuşabilmesi için elinden gelen desteği vereceğini dile getiren Hayati Öztürk, imkânı olan kişi ve kuruluşların karınca kararınca eğitim kurumlarımızın ihtiyaçlarına destek olmalarının, ilimizdeki eğitim kalitesini artıracağını kaydetti.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş da İş Adamı Hayati Öztürk’ün ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek daha önce Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu Kütüphanesi’nin yapımına sağladığı katkılardan sonra şimdi de Fen Lisemizin Konferans Salonu yapımı için destek sağlayacak olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade etti. Geleceğimiz, yarınlarımız olan gençlerimize yapılan yatırımın bu ülkede katma değeri en yüksek yatırım olduğunu, iyi yetişen yeni neslin, ülkemizin geleceğini garanti altına almak anlamına geldiğini, aziz milletimizin de bunun farkında olarak eğitim konusunda hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini, üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirdiğini dile getirdi. Eğitim kurumlarımıza yaptığı ve yapacağı katkılardan, örnek çalışmalarından dolayı İş Adamı Hayati Öztürk’e eğitim camiamız adına teşekkür etti.

12-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.