BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Ekipmanları Periyodik Kontrol Ekip Toplantısı Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda Yapıldı

İş Ekipmanları Periyodik Kontrol Ekip Toplantısı Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda Yapıldı

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Ekipmanları Periyodik Kontrol Ekip Toplantısı 03.11.2017 tarihinde, saat 10.00’da Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Erdoğan KABA, İş Sağlığı ve Güvenliği İl Koordinatörümüz Mustafa ÇAĞLAR, İş Güvenliği Uzmanımız Ali Ekber SAKICI, Periyodik Kontrol Uzmanlarımız Tuncay ÇETİN ve Kadir AYTAÇ katıldı. 

Toplantı, Bilecik İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Erdoğan KABA’nın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra il ve ilçelerde yapılan faaliyetler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Yapılan faaliyetlerde birlikteliğin sağlanması için görüşler paylaşıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği İl Koordinatörü Mustafa ÇAĞLAR, yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“İl olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Makine ve Elektrik Periyodik Kontrol Uzmanı görevlendirilmiştir. Makine Öğretmeni Tuncay ÇETİN ve Elektrik Mühendisi Kadir AYTAÇ’a Bakanlığımız tarafından İş Ekipmanları Periyodik Kontrol Uzmanlığı konusunda hizmet içi eğitim verilmiştir. Önümüzdeki günlerde ekibimize metal, inşaat ve kimya bölümünden uzmanlar da katılacaktır. İl geneli 192 kurumun elektrik sistemlerinin, kazan dairelerinin, asansörlerinin, okullarımızda kullanılan makine ve iş aletleri gibi iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri düzenli olarak yapılacaktır. Böylece okul ve kurumlarımız dışarıdan hizmet almadan kendi imkânlarıyla ihtiyaçlarını karşılamış olacaklardır.

Bu sayede okul ve kurumlarımızda İş Sağlığı ve Güvenliği açısından gerekli önlemler önceden alınarak tehlikeler bertaraf edilecektir.”

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.