BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ziraat Odası ve El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü Protokol İmzaladı.

İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ziraat Odası ve El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü Protokol İmzaladı.

İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ziraat Odası ve El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü Protokol İmzaladı.

 

 

“Kırsal Alandan Filizlenen Umutlar “ ve “Bilecik Dokumaları ile Hayatı Dokuyoruz” adlı projeler kapsamında düzenlenen protokol imza töreninde, ev sahibi olarak açılış konuşması yapan El Sanatları Merkezi Müdür Vekili Hasan TEKİN; “Kırsal alanda hayvancılık ve ziraat alanında çalışan aileler, kadın, genç bireylerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi ile aktif iş gücü temelli projeye dayanan kapsamlı işbirliği yapmak amacı ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. Burada bulunmamızın temel amacı her sofraya bir ekmek, aş vermek daha sonra bu ekmeği, aşı büyütmek niyetiyle bir aradayız” dedi.

Daha sonra imza törenine geçildi ve İŞKUR Müdürü Ayhan TOZAN, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Ziraat Odası Başkanı Ahmet SEVİNEN, El Sanatları Merkezi Müdür Vekili Hasan TEKİN protokolü imza attılar ve hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Protokol kapsamında;

-Genç Erkekler için, “Kırsal Alandan Filizlenen Umutlar Projesiyle" Ahşap Oymacısı, Ahşap Doğrama Montaj Elemanı, Sıhhi Tesisatçı mesleklerinde,

-Kadınlar için ise, “Bilecik Dokumaları ile Hayatı Dokuyoruz Projesiyle” Mekikli Dokuma mesleklerinde kurslar açılacak.

Projeler; Bilecik El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülecek olup, Bilecik Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Ziraat Odası Başkanlığı ile işbirliği içinde olunacaktır.Projelerin başlama tarihi 10 Kasım 2014 olup, 23 Mart 2015 tarihinde son bulacaktır.

  Buna göre ;

·         Ahşap Oymacısı, 664 saatlik (83gün) - 5 Mart 2015

·         Ahşap Doğrama Montaj Elemanı, 760 saatlik (95 gün) - 23 Mart 2015

·         Sıhhi Tesisatçı, 576 saatlik (72 gün) - 18 Şubat 2015

 

·         Mekik Dokuma, 480 saatlik (60 gün) - 2 Şubat 2015 olarak planlanmıştır.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.