BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimlerimizin Altıncısı İsmetpaşa Mahallemizde Yapıldı

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimlerimizin Altıncısı İsmetpaşa Mahallemizde Yapıldı

     Müdürlüğümüzce düzenlenen “KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri”mizin altıncısı 13 Mart 2018 Salı günü akşamı İsmetpaşa Mahallesi, Teksoy Kıraathanesi’nde yapıldı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Kozabirlik İlkokulu Müdürümüz Mustafa Candan ve Müdür Yardımcımız Ahmet Mercan, Osmangazi Ortaokulu Müdürümüz Adem Eren, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürümüz Mehmet Müdar, İsmetpaşa Mahalle Muhtarımız ve Muhtarlar Derneği Başkanımız İlhami Çınar katıldı.

    KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri ile velilerimize ulaşarak onları, bağımlılık, internetin yanlış kullanımı, zararlı alışkanlıklar ve kaliteli zaman geçirme gibi konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amaçlanıyor. Yine Müdürlüğümüzce düzenlenen Güvenli İnternet Bilinçli Kullanım Çalıştayı sonrasında elde edilen verilere göre rehber öğretmenlerimiz tarafından velilerimize eğitimler veriliyor.

     İsmetpaşa Mahallesi, Teksoy Kıraathanesi’ndeki velilerimize de Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi Rehber Öğretmeni Gülşen Satılmış ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Rehber Öğretmenimiz Fatma Uz tarafından bağımlılık, madde kullanımı, bilinçli ve güvenli internet kullanımı konularında sunum yapıldı. Velilerimizin soruları cevaplandı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Osmaneli ve Bozüyük ilçelerimizde ve il merkezimizdeki kahvehanelerde daha önce KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri düzenlediklerini, bu akşam da İsmetpaşa Mahallesi’ndeki Teksoy Kıraathenesi’ne misafir olduklarını, okullarımızda veli toplantılarında daha çok anneleri gördüklerini, bu eğitim sayesinde de babalara ulaşarak onları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek istediklerini söyledi. Teknolojinin faydalı şekilde kullanımı, internet bağımlılığı ve madde bağımlılığı ile ilgili olarak velilerimize eğitim vermek istediklerini, öğrencilerimizi vatanına milletine değerlerine bağlı, sağlıklı nesiller olarak yetiştirmenin ve onları kazanmanın gayretinde olduklarını ifade etti. Bağımlılıkla ilgili mücadelenin, bağımlılık henüz oluşmadan, anne baba tarafından fark edilerek başlatılması gerektiğini, bu fark edişin de çocuklarla vakit geçirildiğinde gerçekleşebileceğini kaydetti. Anne babaların çocuklarıyla yeterince ilgilenmediğinde başkalarının ilgilenmeye başladığını ve bağımlılık tehlikesinin de böyle başladığını dile getirdi. Velilerden, çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerini, onları dinlemelerini istedi.

     Fazilet Durmuş, Milli Eğitim ve veliler olarak birlikte hareket edildiğinde bu çocukları kazanabileceğimizi, tüm çocuklarımıza sahip çıkmamız gerektiğini, bu çocukların gelecekte bu ülkeyi yönetecek kişiler olacaklarını, rehber öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin “Bilecik’te bir gencimizi daha kurtarabilir miyiz?” düşüncesiyle, mesaileri dışında fedakârlık göstererek eğitimlerde görev aldıklarını belirtti. Okul yöneticilerimize, rehber öğretmenlerimize, mahalle muhtarımıza ve eğitime katılan velilerimize teşekkür etti.

    Etkinlik, eğitime katılan veliler tarafından Katılımcı Anketi’nin doldurulması, velilerin sorduğu soruların cevaplanması,  görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

14-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.