BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimlerimizin Dördüncüsü Beşiktaş Mahallemizde Yapıldı

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimlerimizin Dördüncüsü Beşiktaş Mahallemizde Yapıldı

      Müdürlüğümüzce düzenlenen “KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri”mizin dördüncüsü 1 Mart 2018 Perşembe günü akşamı Beşiktaş Mahallesi, Park Kahvehanesi’nde yapıldı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Cumhuriyet İlkokulu Müdürümüz Zeki Başdemir, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürümüz Sami Aygün, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürümüz Mehmet Müdar ve Beşiktaş Mahalle Muhtarımız Saffettin Arı katıldı.

         KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri ile velilerimize ulaşarak onları, bağımlılık, internetin yanlış kullanımı, zararlı alışkanlıklar ve kaliteli zaman geçirme gibi konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amaçlanıyor. Yine Müdürlüğümüzce düzenlenen Güvenli İnternet Bilinçli Kullanım Çalıştayı sonrasında elde edilen verilere göre rehber öğretmenlerimiz tarafından velilerimize eğitimler veriliyor.

      Beşiktaş Park Kahvehanesindeki velilerimize de Ertuğrulgazi Lisesi Rehber Öğretmenimiz Gülşen Satılmış ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Rehber Öğretmenimiz Fatma Uz tarafından bağımlılık, madde kullanımı, bilinçli ve güvenli internet kullanımı konularında sunum yapıldı. Velilerimizin soruları cevaplandı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, insanın dünyada en çok sevdiği varlığının evlatları olduğunu söyleyerek, bir saatlerini evlatları için ayıran ve eğitime katılan velilerimize teşekkür etti. Anne ile baba arasındaki diyaloğun çocuklar için çok önemli olduğunu belirtti. Okullarımızda daha çok anneleri gördüklerini ve babalara ulaşabilmek için de bu etkinliği planladıklarını, rehber öğretmenlerimizin, mesai gözetmeksizin çocuklarımız için çalıştıklarını ve fedakârlık göstererek bu eğitimi gerçekleştirdiklerini kaydetti. Birimizin çocuğunun iyi yetişmiş olmasının yeterli olmadığını, tüm çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirerek toplumumuzu iyi duruma getirmemiz gerektiğini ifade etti. “Her koyun kendi bacağından asılır.” düşüncesiyle hareket edilmemesi gerektiğini, görüp duyduğumuz olaylar için “Bu benim başıma gelmez.” demememiz gerektiğini, kendi çevremizden başlayarak toplumdaki olumsuzlukları gidermeye çalışmamız gerektiğini belirtti. Veli öğrenci ve öğretmenin bir arada olduğunda güzel bir toplum oluşturabileceklerini, er veya geç bu ülkeyi gençlerimize bırakacağımızı, güçlü bir Türkiye istiyorsak bizden sonraki nesli iyi yetiştirme noktasında hep birlikte hareket etmemiz gerektiğini söyledi. Eğitimin düzenlenmesinde katkısı bulunan Cumhuriyet İlkokulu Müdürümüz Zeki Başdemir’e, Mahalle Muhtarımız Saffettin Arı’ya, mesai arkadaşlarına ve eğitime katılan velilerimize teşekkür etti.

      Etkinlik, eğitime katılan veliler tarafından Katılımcı Anketi’nin doldurulması, velilerin sorduğu soruların cevaplanması, görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.