BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimlerimizin Yedincisi Osmangazi Mahallemizde Yapıldı

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimlerimizin Yedincisi Osmangazi Mahallemizde Yapıldı

          Müdürlüğümüzce düzenlenen “KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri”mizin yedincisi, 29 Mart 2018 Çarşamba günü akşamı Osmangazi Mahallesi, Hayme Ana Sultanevi’nde yapıldı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Fikret Başak, Kozabirlik İlkokulu Müdür Yardımcımız Ahmet Mercan, Osmangazi Ortaokulu Müdürümüz Adem Eren, Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürümüz Fadıl Ağdağ, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve Osmangazi Mahalle Muhtarımız Yasemin Sezer katıldı.

    KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri ile velilerimize ulaşarak onları, teknoloji bağımlılığı, madde bağımlılığı, güvenli internet kullanımı, zararlı alışkanlıklar ve kaliteli zaman geçirme gibi konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amaçlanıyor. Yine Müdürlüğümüzce düzenlenen Güvenli İnternet Bilinçli Kullanım Çalıştayı sonrasında elde edilen verilere göre rehber öğretmenlerimiz tarafından velilerimize eğitimler veriliyor.

      Osmangazi Mahallesi, Hayme Ana Sultanevi’ndeki velilerimize de Osmaneli 75. Yıl Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Elif Çimen, Osmaneli Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Ayşenur Üste tarafından bağımlılık, madde kullanımı, bilinçli ve güvenli internet kullanımı konularında sunum yapıldı. Velilerimizin soruları cevaplandı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş öğrencilerimizin babalarını, mesaileri sebebiyle eğitim kurumlarında misafir edemediklerini, öğrencilerin kendileri için kıymetli olduğunu, “Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur.” ilkesiyle hareket ettiklerini, bir öğrenci de olsa onu kazanmanın derdinde olduklarını ve bunun için bu eğitim faaliyetini düzenlediklerini söyledi. Mesai arkadaşlarının fedakârlık göstererek bu eğitimde görev aldıklarını belirterek onlara teşekkür etti. Yeryüzünde insanoğluna eşit dağıtılmış en büyük servetin zaman olduğunu, bu zamanı sevdiklerimiz için de harcamanın önemli olduğunu anlattı.

      İnsanların, tanıdığı ve yakınında olan kişiler aracılığıyla madde bağımlılığına başladığını, çocuklarımızın günlük hayattaki arkadaşlarını kontrol edebildiğimizi ama internetteki arkadaşlarını her zaman kontrol edemediğimizi, bu konuya özellikle dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Söz dinleyen, “Hayır” demeyen çocukların anne babalar tarafından olumlu karşılandığını ancak ortaokul çağına gelen bu çocukların arkadaşlarına da “Hayır” diyemediklerini kaydederek “Kuzu gibi evlat yetiştirirseniz, koyun gibi güdülmesine zemin hazırlamışsınızdır.” sözünü hatırlattı. Anne ve babaların çocuğun hayatında her şeyi düşünüp ona sorumluluk vermemesinin yanlış olduğunu, onun da bir birey olduğunu hissetmesi ve aldığı kararların sorumluluğunu taşımayı öğrenmesi gerektiğini vurguladı. Velilerden, çocuklarıyla konuşmalarını, onlara sevgilerini hissettirmelerini, çocuklarıyla oyun oynamalarını, onlara zaman ayırmalarını istedi. Çocukları için zaman ayırarak eğitime katılan velilerimize teşekkür etti.

       Etkinlik, eğitime katılan veliler tarafından Katılımcı Anketi’nin doldurulması, velilerin sorduğu soruların cevaplanması,  görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

29-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.