BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi işbirliği ile İlimiz genelindeki okullarımızda kan bağışı kampanyaları düzenlenmesi, kampanya ile ihtiyaç duyulan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli, sürekli, bilinçli bağışçılardan sağlanabilmesi; kan bağışı konusunda bilgi ve bilinç düzeyinin arttırılması planlanmaktadır. 2014-2015 yılı eğitim döneminde protokol ile yürütülecek olan proje kapsamında ilimize bağlı tüm okul ve kurumlarımızda eğitim gören öğrencilerimizde "Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatmak; kan bağışı sayesinde insanların hayata döndüğünü" vurgulayarak öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek amaçlanmıştır.

Proje kapsamında 2014-2015 eğitim-öğretim yılı boyunca kan bağışı kampanyası planlanan takvim uyarınca her ay belirli okullarda gerçekleşecektir.

Projenin sağlıklı yürümesi için işbirliği yapacak kurumlar arasında, 06 Kasım 2014 Perşembe günü Atatürk İlkokulu’nda “İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol imza törenine; İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Sabri AKOĞLU katıldı. İmza töreninden önce Kızılay ile ilgili Şiir okuyan iki öğrenciye Kızılay rozeti takıldıktan sonra ALTINKAYNAK,"Kan bağışının önemiyle ilgili daha önce projede görev alan okul müdürleriyle toplantı yapmıştık. Bugünde bu protokolün imzası için bir aradayız. Öğrencilerimize iyi birer örnek olmak için bu projeyi başlatmış oluyoruz. Bu proje kapsamında bir yıl boyunca Bilecik´teki tüm okullarda bağış kampanyaları uygulanacak. Programın tarihleri belli. Her ilçede ulaşmadığımız öğrencimiz ve velimiz kalmayacak. Bu vesile ile hem öğrencilerimizin kan bağışında bulunmalarını hem de öğrencilerimiz kanlarını vermeseler bile bir duyarlılık oluşturmayı hedefledik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

 

Katılımcılar, imza töreninden sonran kan bağışında bulunup sadece sözle değil davranışla da kampanyayı önemsediklerini gösterdiler.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.