BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.

Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.

Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.Kantin İşletmecilerine Hijyen Eğitimi Verildi.

 

    Bilecik Gıda Tarım ve Tarım Hayvancılık Müdürlüğünün düzenlediği eğitim semineri, 19.01.2015 tarihinde Bilim Sanat Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

    Toplantıya; Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun YILDIZ ile, İlimiz okullarında görev yapan ilgili yöneticiler ve kantin işletmeciliği yapan işletmeciler katıldı. Seminerin açılışında konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK;"Çocuklarımız size emanet. Hijyen eğitimi kurumlarımız tarafından birçok kamu kurum  kuruluşuna ve özel sektöre verildi. Sayın Müdürümüzün bizi ziyaretlerinde kendi Müdürlüğü tarafından böyle bir eğitim vermek istediklerini dile getirdiği zaman çok memnun olduk. Çünkü bu işin ana merkezi onlar. Nasıl ki eğitim denilince akla Milli Eğitim geliyorsa gıda ve hijyen konusunda da onlar bu işin uzmanı.Bu iş birliği bizi ziyadesi ile memnun etti." dedi. Kantin işletmecilerine hitaben ise "Çocuklarımızın sağlığı size emanet. Mutlaka farkındasınız ama yaptığınız işin ne kadar önemli olduğunu arkadaşlarımız bir kez daha sizlerle paylaşacak. Bu işi sadece maddi kazanç kapısı olarak görmemenizi istiyorum. Bir anlayış, bir bakışı ortaya koyma adına bunları sizinle paylaşıyorum. İnanın bugün bu programdan sonra hepiniz daha başka bir gözle olaya bakıyor olacaksınız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum " dedi.

    Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun YILDIZ ise konuşmasında;5996  sayılı kanunun içeriğinden bahsederek, yiyeceklerin üretilmesinde tüketilmesine kadar tüm aşamalarında bu işten kanuni olarak sorumlu olduklarını, bu konuda tüm kantin işletmecilerinden her zamankinden daha yüksek bir hassasiyet beklediklerini söyleyerek,dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda dikkatli olamk gerektiğini, bu konuda özellikle bu iki kurumun üzerine çok görev düştüğünü belirtti.

   Konuşmaların ardından katılımcılara sertifika verildi ve katılımcıların bilgilendirme sunumuna geçildi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.