BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Söyleşi Programımızın Dördüncüsü Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi

Kitap Söyleşi Programımızın Dördüncüsü Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce organize edilen Kitap Söyleşi Programlarımızın dördüncüsü 6 Nisan 2017 Perşembe günü akşamı Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. Söyleşiye İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Tahsin Yazır, Şube Müdürümüz Erdoğan Kaba, Okul Müdürü Arzu Kesici ve okul öğretmenleri katıldı. Bu ayın kitabı olarak seçilip okunan Aliya İzzetbegoviç’e ait “Doğu Batı Arasında İslam” adlı kitapla ilgili söyleşi yapıldı, yorum ve eleştiriler dile getirildi. Etkileyici olan bölümler üzerinde duruldu.

       İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Kitap Söyleşi Programlarında her ay için okunacak bir kitap belirleniyor ve her ay farklı bir okulumuzda söyleşi düzenleniyor. Bu söyleşilerle okullarımızda ve ilimizde kitap okuma ile ilgili bir farkındalık oluşturarak bu konuya dikkat çekmek amaçlanıyor.

      Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Arzu Kesici, söyleşi programına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve söyleşiye katılan öğretmenlerine teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Aliya İzzetbegoviç’in yaşantısıyla, fikirleriyle, yöneticiliğiyle samimi bir Müslüman olduğunu ve mücadeleci bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi. Tarihe mâl olmuş bir kişilik olan İzzetbegoviç’in “Bilge Kral” unvanını sonuna kadar hak ettiğini ifade etti. Örnek alınacak bir şahsiyet olduğunu vurguladı.

     Her ay başka bir okulumuzda düzenlenen Kitap Söyleşi Programlarıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve öğretmenlerimizin velilere ve öğrencilere örnek olabilecek bir etkinliği gerçekleştirdiğini kaydeden Durmuş, söyleşiye katılan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

07-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.