BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Söyleşi Programımızın İlki Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinde Gerçekleştirildi

Kitap Söyleşi Programımızın İlki Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinde Gerçekleştirildi

                İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce organize edilen Kitap Söyleşi Programlarımızın ilki 27 Arlık 2016 Salı günü akşamı Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinde gerçekleştirildi. Söyleşiye Valimiz Süleyman ELBAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Fen Lisesi yönetici ve öğretmenleri katıldılar. Bu ayın kitabı olarak seçilip okunan Sezai KARAKOÇ’un “Diriliş Neslinin Âmentüsü” adlı kitapla ilgili söyleşi yapıldı, yorum ve eleştiriler dile getirildi. Etkileyici olan bölümler üzerinde duruldu.

                İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Kitap Söyleşi Programlarında her ay için okunacak bir kitap belirlenecek ve her ay farklı bir okulumuzda söyleşi düzenlenecek. Söyleşilere İl Protokolümüz de davet ediliyor.

                Valimiz Süleyman ELBAN, çok yararlı bir etkinliğin başlatılmış olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Kitap okumanın önemine dikkat çeken ELBAN, düzenlenen etkinlikten dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüze, yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

                İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ da ülkemizde kitap okuma oranının, gelişmiş ülkelere göre bakıldığında çok düşük olduğunu, bu konuda ilimizde bir bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirtti. Milli Eğitim birim amirleri, okul idarecileri ve öğretmenleriyle başlatılan bu etkinliğin yayılarak tüm kurumlarda ve ailelerde kitap okuma konusunda bir bilinç oluşmasına katkı sağmasını diledi. Katılımcılara ve etkinliğimize destek veren Sayın Valimize teşekkür etti.

28-12-201628-12-201628-12-201628-12-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.