BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Söyleşi Programlarımızın Beşincisi 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde Gerçekleştirildi

Kitap Söyleşi Programlarımızın Beşincisi 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde Gerçekleştirildi

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce organize edilen Kitap Söyleşi Programlarımızın beşincisi, 27 Nisan 2017 Perşembe günü akşamı Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Söyleşiye İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Bektaş UÇKUN, Şube Müdürlerimiz Erdoğan Kaba ve Metin SARIFAKIOĞULLARI, Hukuk Birimi Sorumlumuz Ebru AŞICI, Okul Müdürü Sami AYGÜN ve okul öğretmenleri katıldı. Bu ayın kitabı olarak seçilip okunan Oğuz ATAY’a ait “Bir Bilim Adamının Romanı” adlı kitapla ilgili söyleşi yapıldı, yorum ve eleştiriler dile getirildi. Etkileyici olan bölümler üzerinde duruldu.

       İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Kitap Söyleşi Programlarında her ay için okunacak bir kitap belirleniyor ve her ay farklı bir okulumuzda söyleşi düzenleniyor. Bu söyleşilerle okullarımızda ve ilimizde kitap okuma ile ilgili bir farkındalık oluşturarak bu konuya dikkat çekmek amaçlanıyor.

      Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü Sami AYGÜN, söyleşi programına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve söyleşiye katılan öğretmenlerine teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Oğuz ATAY´ın bu kitabında, kendine özgü üslubu ve kurgusuyla, kendi hocası da olan Prof. Mustafa İNAN´ı anlattığını belirtti. ATAY´ın kitapta, bir halk çocuğunun uluslararası ün sahibi bir bilim adamı oluşunun zorlu macerasını sergilediğini ve kitaptan hepimizin alacağı dersler olduğunu ifade etti.

     Her ay başka bir okulumuzda düzenlenen Kitap Söyleşi Programlarıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve öğretmenlerimizin velilere ve öğrencilere örnek olabilecek bir etkinliği gerçekleştirdiğini kaydeden DURMUŞ, söyleşiye katılan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

28-04-201728-04-201728-04-201728-04-201728-04-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.