BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kızıldamlar Köyü Kültür Derneği Başkanı ve Muhtarından İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ´a Teşekkür Ziyareti

Kızıldamlar Köyü Kültür Derneği Başkanı ve Muhtarından İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ´a Teşekkür Ziyareti

     İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, 25. 09 2016 Pazar günü Kızıldamlar köyünde gerçekleştirilen 3. Kestane Kabağı Festivali´ne katılmıştı. Müdürlüğümüz de Bilecik Kültürüyle Sosyalleşiyor Projesi kapsamında, Halk Oyunları Usta Öğreticilik Kursları düzenleyerek ve saha araştırmaları konusunda festivale destek vermişti.

     28.09.2016 Çarşamba günü, Bilecik Kızıldamlar Köyü Kültür Derneği Başkanı Mustafa GEZEN, Kızıldamlar köyü Muhtarı Metin GEZEN ve festivalde Halk Oyunları Ekibi´nde görev alan öğrencilerin taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gördükleri Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunun Müdürü Turan ERÇETİN, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ´a bir teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyaret sırasında Halk Oyunları Ekibi öğrencileri de yöresel kıyafetleriyle hazır bulundular. Fazilet DURMUŞ, öğrencilere, dersleriyle ilgili çalışmalarının yanında sosyal ve kültürel faaliyetlerde uğraş vermelerinin de gelişimleri açısından büyük önem taşıdığını söyledi ve kendilerine başarılar diledi. Festivaldeki güzel gösterilerinden dolayı öğrencileri tebrik eden DURMUŞ, öğrencilere eğitim seti hediye etti.

 

     Kızıldamlar Köyü Kültür Derneği Başkanı Mustafa GEZEN ve Muhtar Metin GEZEN, festivale katılımlarından ve verdikleri destekten dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ´a teşekkür ettiler. Fazilet DURMUŞ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kültürümüzün ön plana çıktığı, değerlerimizin tanıtıldığı bu tür organizasyonlara katılmaktan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak destek vermekten son derece mutlu olduğunu söyledi.

28-09-201628-09-201628-09-201628-09-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.