BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kumral Abdal Bilim Şenliğini Müjdeliyor´ Projesi Açılışı Yapıldı

“Kumral Abdal Bilim Şenliğini Müjdeliyor´ Projesi  Açılışı Yapıldı

17 Ekim 2018 Çarşamba günü, Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesinin 17-  20 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştireceği  "TÜBİTAK 4007 Kumral Abdal Bilecik´te Bilim Şenliğini Müjdeliyor" isimli projenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İl Milli Müdürü Güsamettin Erdoğan, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kumral Abdal Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Öğrenciler ve öğretmenler bahçede kurdukları stantlarda bilim projelerini ve bilimsel çalışmalarını sergiledi.

Metristepe Kültür Merkezi’nde devam eden programın ikinci ayağı fotoğraf sergisi ile devam etti. Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Bilgin proje hakkında bilgi verdi.

Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan, "Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin organize ettiği ve içinde bulunduğu 2023 ve 2071 vizyonundaki hedefledikleri gösteren bu bilim şenliklerinde bugün bir araya geldik. Biraz önce gezdiğimiz sergide gördüğümüz projelerimizin her biri Bilecik ilimizden çıkarak adeta Ertuğrul gazinin başlattığı yürüyüşü kıyamete kadar sürdürecek bir organizasyonun adeta temel taşıdır. İl Milli Eğitim Müdürü olarak öğrencilerimiz Kumral Abdal Anadolu Lisesi’ne ve buraya gelen diğer okul öğrencilerimize bu projeye destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada olmamızla onlara verdiğimiz destek onların bu yürüyüşünü hızlandıracak tekrar bu programın Bilecik’imize tüm ülkemize hayırlar getirmesini, çocuklarımızın bilişsel ve duyuşsal gelişimine yarar göstermesini, üniversitemizdeki beklentiyi karşılamayı ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.

Programda son olarak konuşan Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’da; "Kentimizde pek çok alanda bir çok şey yapılıyor, ama bunların arasında benim için en önemli olan etkinlikler, eğitim ile ilgili çalışmalar oluyor. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeleri ve eğitim almaları için gerekli toplantılarımızı geniş bir katılım ile gerçekleştiriyor ve bunun için planlar ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz" şeklinde konuştu.

"Kumral Abdal Bilim Şenliğini Müjdeliyor" etkinlikleri 3 gün boyunca çeşitli konferanslar ile devam edecek. Etkinlik, Cuma akşamı Bozüyük Belediyesinin katkılarıyla halka açık olarak yapılacak Ezgi Ayçe Halk Konseri ile final yapacak.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin ERDOĞAN proje kapsamında başta Sayın Valimiz Tahir Büyükakın olmak üzere emeği geçen proje ana destekçileri Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. İbrahim TAŞ,  Bilecik Şeyh Edebali Proje koordinatörü Sayın Dr. Öğr. Üye. Miraç ALAF,  Bozüyük Belediye Başkanı Sayın Fatih BAKICI ve proje ekibine teşekkür etti.

 

17-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-2018

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.