BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Öğrencilerimize Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşımı Etkinliği

Lise Öğrencilerimize Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşımı Etkinliği

      18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 13.15’te Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Konferans Salonu’nda Fen Lisesinden 350 öğrenciye; saat 14.15’te de Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ertuğrulgazi Lisesi ve 15 Temmuz Anadolu Lisesinden 150 öğrenciye Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşımı Etkinliği gerçekleştirildi.

     Refik Arslan Öztürk Fen Lisesindeki Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan, Şube Müdürlerimiz Cuma İvrendi ve Erdoğan Kaba, Okul Müdürümüz Fadıl Ağdağ, okul öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

     Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşımı Etkinliğinin konuğu, devletimiz tarafından Silikon Vadisi’ne gönderilen ilk teknoloji firması SANLAB firmasının kurucusu ve sahibi Salih Kükrek oldu. Kükrek, orada dünyaca ünlü firmaların sahipleriyle yaptığı sohbetlerden ve kazandığı tecrübelerden, başarıya ulaşmak için hayal gücünün öneminden, hayallerin sınırlandırılmaması gerektiğinden, girişimcilikten, cesaretten ve hatalardan ders çıkarmanın öneminden bahsetti.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan, teknolojik gelişmelerin baş döndürücü bir hızla ilerlediği günümüz dünyasında rekabet gücümüzü artırmak için teknoloji alanında girişimci bireyler yetiştirmemizin, ülkemizin geleceği açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Öğrencilerimiz için düzenlenen etkinliğe katılmalarından dolayı SANLAB firmasının kurucusu ve sahibi Salih Kükrek’e teşekkür etti ve hediye takdiminde bulundu.

18-04-201818-04-201818-04-201818-04-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.