BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Son Sınıf Öğrencilerimize Eğitimci Yazar Sadık Gültekin Tarafından Motivasyon Semineri Verildi

Lise Son Sınıf Öğrencilerimize Eğitimci Yazar Sadık Gültekin Tarafından Motivasyon Semineri Verildi

      9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde lise son sınıf öğrencilerimize Eğitimci Yazar Sadık Gültekin tarafından “yeni sınav sistemi, tercihler ve sınav motivasyonu” konularında seminer verildi.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Yakın Doğu Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Halis Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Metin Sarıfakıoğulları, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve merkez ilçedeki liselerimizin 12. sınıf öğrencileri katıldı.

     Seminerin başında Yakın Doğu Üniversitesi Bursa Temsilcisi Meltem Yıldız tarafından üniversitenin burs ve yurtları hakkında bilgiler verildi. Daha sonra seminerine başlayan Eğitimci Yazar Sadık Gültekin, video ve görseller eşliğinde yeni sınav sistemi, tercihler ve sınav motivasyonu konularında etkili bir sunum yaptı. Sınavın bilgiyi ezberlemeye değil, bilgiyi kullanmaya dönük sorulardan oluştuğunu anlatan Gültekin, üniversite bitirmekle her şeyin bitmediğini, öğrencilerimizin fark oluşturacak özellikte olması gerektiğini dile getirdi. Ahlaklı ve onurlu şekilde icra edildiğinde her branşın, her mesleğin saygıdeğer olduğunu, günümüzde insanların mesleklerinde hem iyi hem de farklı olmaları gerektiğini ifade etti.

      Başarılı olmak için önce bir şeyi kalben istemek sonra da onun uğrunda çalışmak ve terlemek gerektiğini, kaygıyı bastırmak için gereken çalışmayı yapmak gerektiğini, dozunda olan kaygının insanı motive ettiğini kaydetti. Bugün rahatına kıyabilenlerin geriye kalan elli, altmış yılını garanti altına alacağını, az çalışmanın bir kader değil bir tercih olduğunu belirtti.

      Seminerin sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan tarafından Eğitimci Yazar Sadık Gültekin’e çiçek ve hediye takdim edildi. Müdürümüz Erdoğan, öğrencilerimize girecekleri üniversite sınavı öncesi büyük motivasyon sağlayan ve onları bilgilendiren sunumlarından dolayı Sadık Gültekin’e teşekkür etti.

09-05-201809-05-201809-05-201809-05-201809-05-201809-05-201809-05-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.