BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Macaristan’dan Gelen Stajyer Öğrencileri Misafir Ettik.

Macaristan’dan Gelen Stajyer Öğrencileri Misafir Ettik.

Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.Macar Öğrencilerin Ziyareti.

 

          Macaristan Budapeşte’den gelen Mobilyacılık Bölümü Öğrencileri, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK’ı ziyaret ettiler.

          Bir öğretmen ve sekiz öğrenciden oluşan ve Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir ay boyunca staj yapacak olan heyet, Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK’a hediye takdim ettiler. Heyetin sorumlusu Macar Öğretmen hediye takdiminde; burada bulunmaktan çok memnun olduklarını, Türk Misafirperverliğinden çok memnun kaldıklarını belirterek, eğitim anlamında da çok faydalı bir süreçten geçtiklerini ve yeni bilgi, beceriler elde ettiklerini söyledi.

          Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK ise konuşmasında; “İlimizden öğrenci ve öğretmenlerimizin projeler kapsamında yurtdışına çıktıklarını, kurum ziyaretleri yaptıklarını hatta okul stajlarını yurtdışında tamamladıklarını biliyoruz. Bu aşina olduğumuz bir konuydu hatta projeler kapsamında okullarımızı ve Müdürlüklerimizi ziyaret eden yabancı grupların da haberleri yapılmıştı. Ama ilimizde bir ilki gerçekleştirdik;  Avrupa’dan meslek okullarından öğrencileri meslek stajlarını yapmak üzere ilimizde misafir etmeye başladık” dedi.

           Bunun ilk örneğin de, Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği Projeleri (KA1) kapsamında Budapeşte Kaesz Gyula Ahşap ve Mobilya Üretim Okulu’ndan heyet olduğunu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde 05 Ekim 2014-01 Kasım 2014 tarihleri arasında bir ay Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyelerinde meslek stajlarını yapacaklarını söyledi. Bu süreçte öğrencilerin, staj çalışmaları yanında İDAŞ, Eurodecor, Çilek, Starwood gibi ilimiz ve bölgemizde yer alan ülkemizin sayılı fabrikalarına teknik gezilere katılacaklarını anlatan ALTINKAYNAK, kültürel turlara da katılarak şehrimizi daha iyi tanıma fırsatını bulacaklarını belirtti.

         Grubun faaliyetleri esnasında proje bütçelerini, İlimizde harcayacaklarından İlimiz esnafına da maddi katkı sağlanacağını anlatan ALTINKAYNAK, proje yapmanın ve projeye ev sahipliği yapmanın her yönden ülkemize sağlayacağı katkılara dikkat çekti.

        Heyetle beraber ziyarete gelen, Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticilerini de ayrıca tebrik eden ALTINKAYNAK, Okul Yöneticilerine ve misafirlere ayrı ayrı hediyeler takdim etti.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.