BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mayıs Ayı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Bilecik’te Yapıldı

Mayıs Ayı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Bilecik’te Yapıldı

    İlçe Milli Eğitim Müdürleri İstişare Toplantısı 25 Mayıs 2017 Perşembe günü Bilecik’te gerçekleştirildi. Birlikte yapılan kahvaltının ardından toplantıya geçildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Bektaş Uçkun, Şube Müdürlerimiz Cuma İvrendi, Metin Sarıfakıoğulları, İbrahim Barış Kalın, Turan İpşiroğlu, Maarif Müfettişi Ramazan Gözen, Hukuk Birimi Sorumlumuz Ebru Aşıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldılar.

   Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilgili personelin sunumuyla başlandı. Sunumda Bilecik ilinin bir tanıtımı yapıldı, eğitim öğretim durumuyla ilgili bilgiler verildi. Ardından, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının genel değerlendirmesi yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürleri sırayla söz alarak öğretim yılı içerisinde yaptıkları çalışmaları anlattılar. İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirleri de kendi alanlarıyla ilgili açıklamalarda bulundular, yıl içerisinde yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler verdiler.

     Toplantıda, eğitim öğretim yılı sonunda gerçekleştirilen öğretmenlerin mesleki çalışmaları da görüşüldü. Bu konuyla ilgili yapılacak çalışmaların planlaması gerçekleştirildi. Öğretmen yeterliklerini artırmaya dönük faaliyetlerde bulunulması kararlaştırıldı. Yaz döneminde ve yeni eğitim öğretim yılında açılacak olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları için yapılacak hazırlık çalışmaları görüşüldü. Okul ve kurum binalarımızla ilgili yatırım ve onarım işleri gözden geçirildi. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için Bilecik eğitimini daha yukarılara taşımak adına yapılabilecek faaliyetler, görüş ve öneriler ele alındı ve incelendi.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, yıl içerisinde gerçekleştirilen Kazanım Değerlendirme Sınavlarıyla, öğrencilere dağıtılan ve EBA sorularından oluşan test kitaplarıyla, hazırlanan lise ve üniversite tercih kılavuzlarıyla öğrencilerimizin başarılarına katkı sunmaya çalıştıklarını ve başarılı sonuçlar aldıklarını, ancak yaptıklarımızı asla yeterli görmememiz ve daha iyisi için şimdiden hazırlıklara başlamamız gerektiğini ifade etti. Çalışmalarından ve toplantıya katılımlarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Amirlerine ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerine teşekkür etti, çalışmalarında başarılar diledi.

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.